1 2e afd. 27 januari 1961. 2( Staten-Generaal nog niets bekend is achten wij een verdere verschuiving van de datum van inwerkingtreding- allerminst denkbeeldig. Hoe dit ook zij, de tijd dat telken jare een aanzienlijk bedrag uit de reserves moest worden geput om de begroting sluitend te maken zal, wan- neer de nieuwe wet op de financiële verhouding in de voorgestelde vorm tot stand zal zijn gekomen, naar verwacht mag worden, tot het verleden be- horen. Voor de komende jaren zou dit trouwens niet meer mogelijk zijn nu deze reserves tot geringe bedragen zijn teruggelopen. Hoewel de te verwachten hogere uitkeringen uit het gemeentefonds een gematigd optimisme rechtvaardigen mag anderzijds niet worden voorbij gezien dat wij in de eerstkomende jaren geplaatst zullen worden voor de uitvoering van enkele zeer kostbare kapitaalswerken, waarvan wij U hier- onder enkele willen noemen. Uiteraard zijn de kosten van deze werken nog niet bij benadering te schatten. Wij volstaan dan ook met vermelding van het vermoedelijk bedrag dat ten laste van de gewone dienst der be- grotingen voor de toekomstige jaren zal komen voor rente en afschrijving, alsmede eventuele exploitatielasten. 1. Uitbreding van het Raadhuis. Rente afschrijving hogere kosten van exploitatie 85.000, 2. Stichting van een nieuw politiebureau. Rente afschrijving hogere kosten van exploitatie 55.000, 3. Verbouw kantoor der gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven. Rente afschrijving 15.000, 4. Stichting van nieuwe zwemvijvers. Rente afsehrijving hogere exploitatielasten 70.000,- 5. Bouw van een sporthal. Rente afschrijving exploitatielasten 25.000, 6. Verbetering en verbreding Valkenburgerlaan en Glipper Dreef van Vaikenburgerplein tot Bennebroek. Rente afschrijving 120.000, 7. Verbetering en verbreding Zandvoortselaan en Lanck- horstiaan. Rente afschrijving 120.000,- 8. Verbetering wegdek Heemsteedse Dreef. Rente afschrijving 45.000, Totaal 535.000,— Wij hebben slechts enkele der voornaamste voorzieningen willen noemen om U aan te tonen, dat de hogere uitkeringen uit het gemeentefonds een verdere uitzetting van het uitgavenpeil eigenlijk niet eens gedogen. Immers, het bedrag, waarmede de uitkering uit het gemeentefonds uiteindelijk ver- hoogd zal worden en dat rond 710.000,zal belopen, behoort nog ver- minderd te worden met 170.000,zijnde het tekort op de begroting 1961, om de reële verbetering, volgens de thans geldende maatstaven, te verkrijgen. Deze zal dus niet meer bedragen dan 540.000, Toch zullen in de eerstkomende jaren behalve de hierboven genoemde voorzieningen nog tal van andere van bescheidener aard getroffen moeten worden. Daarbij komt nog, dat veel onderhoudswerkzaamheden, welke in de laatste jaren in verband met de precaire financiële positie der gemeente

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 4