12 2e afd. 27 januari 1961. VASTSTEIXING EXPLOITATIEVERGOEDINCr VOOR BIJZONDERE KLEUTERSOHOLEN OVER 1959. Aan de Raad, Hierbii deleri wij U mede, dat de gemeente ingevolge het bepaalde în artikel 73 der Kleuteronderwijswet jaarlijks aan de besturen der bijzon- dere kleuterscholen de exploitatiekosten vergoedt. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren bedragen worden doo de Hinister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor elk jaar af- zonderlijk vastgesteld. Ter bestrijding van de kosten van onderhoud ver- lichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebouwen wo bedrag 'per lokaal vergoed, terwijl als vergoeding van de kosten van het onderhoud van schoolmeubelen, ontwikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften een bedrag per kleuter wordt uitgekeerd. 1nkaai Deze bedragen zijn voor het jaar 1959 bepaald op f 900, per lokaal en od f 12.per kleuter. Indien cen school de beschikking heeft over een speel- of speeiwerklo- kaal met een vloeroppervlakte van meer dan 70 m2, wordt dit lokaal voor de bepaling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende lokalen e-eliikgesteld met anderhalf leslokaal. Uw aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de kosten van de doo e gemeente aan de bijzondere kleuterscholen te verlenen vorenomschreven vergoedingen door het Rijk aan de gemeente worden terugbetaald, hetgeen tot nu toe slechts bij wijze van voorschot is geschied. Wii stellen U voor, vooruitlopende op de definitieve afrekenmg door voornoemde Minister, welke afrekening niet spoedig valt te verwachten, doch waarbij niet zal worden afgeweken van de door ons berekende b - dragen over te gaan, onder voorbehoud van eventuele verrekemng, tot vastste'lling van bijgevoegd ontwerp-besluit tot toekenning van de exploi- tatkvtrgofdmg aan de bijzondere kieuterschoien in onze gemeente over het jaar 1959. Heemstede, 11 januari 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 65