1 2e afd. 27 januari 1961. bijna 100.000,te zien gaven, aanleiding gevonden het doen van een voorstel tot verlaging der tarieven niet langer uit te stellen. Om het tekort op de begroting hierdoor niet te verhogen hebben wij evenwel gëfneend deze verlaging niet eerder te moeten doen ingaan dan op 1 juli 1961. De verhoging van het winstcijfer was een gevolg van een verdergaande daling van de inkoopprijzen van gas en elektriciteit, welke daling op haar beurt weer veroorzaakt werd door een voortgezette verlaging der kolenprijzen. Alvorens over te gaan tot het plaatsen van enkele kanttekeningen bij de daarvoor in aanmerking komende hoofdstukken van de gemeente-begroting en de bedrijfsbegrotingen willen wij nog enkele opmerkingen van algemene aard maken. In de begroting is nog geen rekening gehouden met de invoering van verdienste-beloning voor de ambtenaren op weeksalaris. De hieraan ver- bonden kosten kunnen, bij een gemiddeld premie-percentage van 8, ge- raamd worden op rond f 22.000,Met betrekking tot deze materie zullen U overigens nog voorstelien bereiken. Bij de nummering der gemeente-begroting is dit jaar een ander systeem gevolgd. Het nummer van elke begrotingspost bestaat thans uit twee ge- deelten, waarvan het eerste gedeelte het nummer van het begrotings- hoofdstuk met twee cijfers aangeeft en het tweede gedeelte het door- lopend volgnummer in het hoofdstuk, dat telkens met tien verspringt, zo- dat er in de loop der jaren voldoende gelegenheid bestaat om nieuwe volg- nummers tussen te voegen zonder dat de nummering der overige daardoor dan wijziging zal behoeven te ondergaan. Het behoeft wel geen nader be- toog, dat het voor de administratie belangrijke voordelen biedt met vaste volgnummers te kunnen werken. Alleen het jaarlijks in de concept-be- grotingen wijzigen van alle verwijzingen is al een tijdrovend werk. Dit kan op deze wijze voorkomen worden. In de staat model L II zijn voorts de verschillende investeringen per object geadministreerd, hetgeen de overzichtelijkheid ten goede komt. Tenslotte zijn in bijlage A, vermeldende salarissen van het gemeente- personeel, niet meer opgenomen de kinder- en vakantietoelage. Hiervoor zijn op de betreffende begrotingsposten totaalbedragen opgenomen. Bij de verschillende onderdelen der begrotingen moge nog het volgende worden opgemerkt. GEMEENTE-BEGROTING Hoofdstuk II De bijdragen in de kosten van het algemeen beheer en in die van de ,,Meerlhorst" zijn aanzienlijk verhoogd en in plaats van aan het voor- oorlogse aan het huidige prijspeii aangepast. Op de post schrijf- en bureaubehoeften drukken thans nog de kosten van de aanschaffing van frankeermachines, tot de aanschaffing waarvan bij Uw besiuit van 29 september 1960, no. 135 werd overgegaan. Doôr de aan- schaffing van deze machines zal eerlang een belangrijke kostenbesparing optreden. Hoofdstuk III Het verschil tussen de uitgaven voor de politie en de te verwachten bij- drage van het rijk in deze kosten vertoont ten opzichte van het vorig jaar andermaal een stijging en wel van 40.000,- tot f 55.000,Deze stijging vindt voornamelijk haar oorzaak in de personeelskosten. Door de veroudering van het korps wordt de marge tussen het gemiddeld salaris en de salarisnorm voor de berekening der bijdrage groter en daarmede ook het tekort. Overigens zijn deze normen door het rijk nog niet aan- gepast aan de looncompensatie voor de huurverhoging per 1 augustus 1957

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 6