;aris, De voorzitter, 2e afd. 27 januari 1961 GYMNASTIEKMATERIAAL ST. AUGUSTINUSSCHOOL. Aan de Raad. Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart alhier heeft onder dagtekening van 9 december 1960 een aanvraag- ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van een twee-delige rekstok en een rail voor de klimtouwen ten behoeve van de St Augustinusschool aan de Molenwerfslaan. Op die school is slechts één rekstok aanwezig, hetgeen met het oog op het aantal leerlingen tekort is en te weinig oefengelegenheid biedt. Het huidige ophangsysteem van de klimtouwen voldoet niet en belem- mert het gebruik van de wandrekken. Door het aanbrengen van een rail waaraan de klimtouwen kunnen worden bevestigd, kan dat euvel worden verholpen en deze touwen kunnen ook worden gebruikt voor zwaaioefenin- gen. Het gymnastieklokaal van genoemde school wordt ook gebruikt door de leerlingen van de St. Aloysiusschool en De la Salle v.g.l.o. school. Aanschaffing van het gevraagde materiaal is voor het geven van be- hoorlijk gymnastiekonderwijs nodig. De kosten van aanschaffing zijn door het bestuur begroot op 1362 50 Te zijner tijd wordt ingevolge de wet de definitieve kostenraming aan onze beoordeling onderworpen. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit in te willigen. Heemstede, 11 januari 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 9 december 1960 van het r.k. parochiaal Kerk- bestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstelling van gelden jtrachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- schaffen van gymnastiekmateriaal ten behoeve van de St. Augustinus- school overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- nngsvoorschriften daarvan; BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 januari 1961.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 73