15 2e afd. 27 januari 1961 LEERBOEKEN EN LEERMIDDELEN NICOLAAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad. Het Bestuur der vereniging- Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 30 december 1960 een aanvraag ingediend om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920 voor het aanschaffen van leerboeken en leermiddelen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool. Die aanschaffingen betreffen: a. een nieuwe rekenmethode, omdat de in gebruik zijnde geen mogelijk- heid biedt tot differentiatie: dit is voor een school waar het ontwikke- lingspeil van de leerlingen nogal ver uiteenloopt een bezwaar. b. leermiddelen voor het onderwijs in natuurkunde. Voor dit onderwijs is weinig materiaal aanwezig; een methode voor het 5e en 6e ieerjaar ontbreekt. c. enkele aardrijkskunde kaarten. d. een kofferorgel om in alle leerjaren te gebruiken bij het zangonderwijs. e. een zandtafel, waarmede verschillende begrippen, vooral bij aardrijks- kunde, op aanschouwelijke wijze verduidelijkt kunnen worden. Het, bestuur heeft terecht een beroep gedaan op de toepassing van ar- tikel 72 e.v. der wet; het raamt de kosten van aanschaffing op f 2414,15. Te zijner tijd wordt ingevolge de wettelijke bepalingen de definitieve kos- tenraming aan onze beoordeling onderworpen. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit in te willigen. Heemstede, 11 januari 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede gezien de aanvang d.d. 30 december 1960 van het Bestuur der vereni- ging Bijzondere Protestantse Schoien, alhier, om beschikbaarstelling van gelden ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- schaffen van leerboeken en leermiddelen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan BESLUIT: de aanvraag in te willigen. edaan ter openbare raadsvergadering van 27 januari 1961. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 75