2e afd. 27 januari 1961 1 siusschool omgezet in een afzonderlijke schooi, welke de naam kreeg van De ia Salle school. Hierdoor bezit onze gemeente nu ook een zelfstandige schooi voor voortgezet gewoon lager onderwijs, waarvoor de nodige be- dragen zijn geraamd in hoofdstuk VIII 7a. Binnenkort zal zij voorlopig gedeeltelijk behuizing kunnen krijgen in het voormalige broederhuis aan de Bronsteeweg. Kleuteronderwijs Verwacht kan thans worden, dat de nieuwe openbare kleuterschool aan de Troeistralaan in het begin van januari 1961 in gebruik zal kunnen worden genomen. Speeltuinaangelegenheden Wellicht zal in het komende jaar de mogelijkheid aanwezig zijn om over te gaan tot insteiling van de commissie van advies voor speeltuin- aangelegenheden. Hoofdstuk IX Het nadeiig saldo geeft, in vergelijking met het vorig dienstjaar, op- nieuw een belangrijke stijging te zien, thans van f 50.000,In het bijzonder de kosten van de verpleging van bejaarden zijn zeer toegenomen en zullen ongetwijfeld nog blijven toenemen. Helaas is het provinciaal bestuur van Noordholland nog niet terug- gekomen op zijn eerder genomen besluit, het verlenen van financiële bij- dragen aan de gemeenten in de te haren laste komende kosten van de verpleging van geesteszieken te beëindigen, ondanks de van verschillende zijden op dit bestuur daartoe uitgeoefende aandrang o.a. door de afdeling Noordholland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Door de herleving van de oude subsidieregeling zou de gemeente een bedrag van bijna f 30.000,besparen. Tenslotte zal ook de totstandkoming van de wet tot beperking van het verhaalsrecht, waarvan het ontwerp thans door de Staten-Generaal wordt behandeld, financiële consequenties voor de gemeente met zich brengen. Weliswaar stelt de regering zich voor de gemeenten hiervoor schadeloos te stellen door een hogere uitkering uit het gemeentefonds doch het zal zeer te bezien staan of hiermede een volledige compensatie wordt bereikt, omdat verwacht wordt, dat vele bejaarden, bevrijd van de vrees, dat de kinderen voor hun ondersteuning zullen worden aangesproken, deze zullen gaan vragen. GAS-, DUINWATER- EN ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN De winsten der bedrijven zijn in de begroting als volgt geraamd: 1960 1961 Gasbedrijf f 141.852,- f 130.665,- Duinwaterbedrijf 10.864, 8.170, Elektriciteitsbedrijf 216.562, 223.652, Aan kosten van investeringen wordt geraamd voor het Gasbedrijf f 90.800, Duinwaterbedrijf 21.800, Elektriciteitsbedrijf 139.600, Laatstgenoemde bedragen zijn opgenomen in suppletoire begrotingen, welke U mede ter vaststelling worden aangeboden.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 8