2e afd. 27 januari 1961. 1 Voor de meeste der daarin vermelde kapitaalsuitgaven zijn reeds kre- dieten door Uw Raad verstrekt. Voor zover dit niet het geval is en dit geldt dan voor de kleinere uitgaven, welke verband houden met de normale uitbreidingen, worden deze bedragen door de vaststelling der suppletoire begrotingen als krediet te onzer beschikking gesteld. Gasbedrijf Voor de inkoop van het gas is uitgegaan van een kolenprijs van f 52,50 per ton (vorig jaar /55,Volgens het contract met de gemeente Haar- lem vloeit daaruit een toeslag voort op de normale inkoopprijs van 2 cent per m3 van 5,3625 cent. Technische verbeteringen bij het gasbedrijf te Haarlem hebben geleid tot een verhoging van de gemiddelde calorische waarde van het gas. De reductie op de inkoopprijs ondergaat daardoor een verlaging van 6,2 tot 5,4 Aangenomen is, dat in 1961 een hoeveelheid gas zal moeten worden ingekocht, welke ongeveer 4 groter zal zijn dan in 1959. Onder de inkomsten is wegens hogere opbrengst van de gaslevgring in Bennebroek een bedrag van f 5450,geraamd. Dit is een gevolg van de prijsverhoging van 1 cent, welke aan de afnemers in Bennebroek in reke- ning wordt gebracht in afwachting van de totstandkoming ener nieuwe overeenkomst met betrekking tot de gaslevering in die gemeente. Over deze aangelegenheid werden U mededelingen gedaan in de raadsvergade- ring van 25 augustus j.l. Wij verwachten dat hierover thans spoedig een voorstel aan Uw Raad zal kunnen worden gedaan. Elektriciteitsbedrijf Voor de stroominkoop is aangenomen dat in 1961 circa 11 meer be- nodigd zal zijn dan de hoeveelheid, die in 1959 werd ingekocht. De bedrijfs- tijd werd overeenkomstig de ervaring geschat op 2890 uren, hetgeen een maximale belasting met zich mede brengt. van 3300 kW (vorig jaar 3220), De vermenigvuldigingsfactoren voor de berekening der aan Haarlem te betalen inkoopprijs worden getaxeerd op p 1,144 en q 0, 756 (vorig jaar respectievelijk 1,23 en 0,9). In de lage waarde van de factor q mani- festeren zich de sterk gedaalde kolenprijzen. De in de begrotingen voor beide bedrijven vermelde tarieven voor de verbruikers zijn die, welke thans nog van kracht zijn. Onder de uitgaven zijn posten opgenomen, welke de verwachte ver- minderde opbrengst aangeven als gevolg van ons voorstel tot verlaging der tarieven met ingang van 1 juli 1961. Heemsteedse Sportparken Als gevolg van de bij Uw besluit van 29 september 1960, no. 136 tot stand gekomen samenvoeging van de stichting ,,Heemsteedse Sportparken" en de Stichting tot exploitatie van bad- en zweminrichtingen wordt voor deze instellingen thans één begroting ingediend. De onderdelen sport- parken, tennisbanen, zwemvijvers, badhuis en jachthaven zijn evenwel in afzonderlijke hoofdstukken opgenomen, zodat van alle de exploitatie-resul- taten duidelijk naar voren komen. Deze resultaten worden dit jaar on- gunstig beïnvloed door noodzakelijke onderhoudswerkzaamheden in het bijzonder voor wat betreft de sportparken en het badhuis. Kapitaaldienst Uit de toelichting op de posten op hoofdstuk I der gemeente-begroting blijkt, dat de op de saldi-reserve, nadat de te verwachten tekorten op de diensten voor de jaren 1959 en 1960 zijn gecorrigeerd in verband met de vervallen uitgaven voor het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs nog een bedrag van f 300.000,rest. Na beschikking over een gedeelte

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 9