33 4e Afd. 23 februari 1961. ONTEIGENING GBOND BIVIEBENBUIIRT. Aan de Raad, In het uitbreiding-splan „Plan Rivierenbuurt en Ipenrode", vastgesteld bij raadsbesluit van 24 april 1958, no. 53, ligt één perceel, bestemd voor bouwterrein, hetwelk geen eigendom der gemeente is. Het betreft een per- ceel grond, gelegen onmiddellijk ten zuiden van de in het plan gelegen bestaande bebouwing, welke grond eigendom is van de N.V. Van Tuber- gen te Haarlem, en gebruikt wordt voor bollenteelt. Het perceel is bestemd voor de bouw van 51 woningwetwoningen, een aantal garages en een fiatgebouw. Aangezien de gemeente dringend behoefte heeft aan het terrein, omdat dit het enige is dat bestemd en geschikt is om de bouw van het woning- wetcontingent voor 1961 op te realiseren, hebben wij vorig jaar met de directeur van bovengenoemde N.V. contact opgenomen om tot aankoop te geraken. De directeur verklaarde in principe geen bezwaar tegen verkoop te hebben en wees een deskundige aan, met wie zou kunnen worden onder- handeld over de koopsom en het bedrag der bedrijfsschadevergoeding. De onderhandelingen hebben sindsdien een uitermate traag verloop' ge- had, zodat nog niet te voorzien is wanneer tot overeenstemming zal wor- den gekomen. Wij hebben daarom besloten, ten einde geen tijd te laten verlopen die indien de onderhandelingen onverhoopt niet mochten slagen als ver- loren tijd moet worden aangemerkt, een onteigeningsprocedure aan te van- gen. Het-daartoe dienende onteigeningsplan ligt ten raadhuize voor U ter in- zage. Wij stellen U voor het plan voorlopig goed te keuren, waarna tervisie- legging zal volgen. Zo spoedig mogelijk zal U indien nodig een ont- werp-raadsbesluit tot onteigening worden voorgelegd. Heemstede, 16 februari 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 19