4e afd. 25 mei 1961. 7 4 VERNIEUWING WEGDEK HEEMSTEEDSE DREEF. Aan de Raad, Het wegdek van de Heemsteedse Dreef vertoont, zoals Uw College be- kend is, reeds geruime tijd ernstige gebreken. Aangezien wij menen dat thans d'e tijd en de financiële mogelijkheden daar zijn om tot vermeuwing van het plaveisel over te gaan, hebben wij een onderzoek laten mstellen naar de vereiste voorzieningen. Daarbij is het navolgende gebleken: 1. Het gedeelte wegdek tussen het Wipperplein en het Julianaplein, het- welk in 1951 opnieuw onder profiel werd gebracht en van een nieuwe deklaag voorzien, vertoont de volgende gebreken: Op enkele plaatsen is scheurvorming opgetreden, o.a. în de westelijke rijbaan tussen het Wipperplein en de Postlaan en tussen de Haemstede- laan en de Dreefschool, terwijl op de strook bestemd voor het rijwiel- verkeer water blijft staan. Voorts vertoont het oppervlak op vele plaatsen vette asfalt-plekken, die aanleiding tot slippen kunnen geven. Bovendien is het wegdek voorzien van een oppervlaktebehandeling, die periodiek moet worden hcrhââld Het is noodzakelijk om dit weggedeelte te voorzien van een dunne dek- laag. 2. Het wegdek tussen het Julianaplein en de Pieter Aertszlaan is over de gehele lengte ernstig verzakt en het oppervlak is erg oneffen. Het is dringend noodzakelijk dit gedeelte weg onder profiel te brengen en van een nieuwe deklaag te voorzien. 3. Het rijvlak tussen de Pieter Aertszlaan en de Blauwe Brug is slechts weinig verzakt, mede doordat onder dit gedeelte weinig of geen veen wordt aangetroffen. Dit deel werd in 1934 geasfalteerd. Bij een nauwkeurige beschouwmg blijkt echter, dat pok hier veel scheurvorming is opgetreden. Ter voorkoming van een verdere vernieling van het wegdek zal een nieuwe deklaag van gemiddeld 2,5 cm dikte moeten worden aange- bracht. Bovendien zullen enige putranden met deksel moeten worden vernieuwd en op hoogte gesteld. Of een wegdek van warm dan wel koud asfalt zal worden aangebracht zal nog nader worden beslist, waarbij mede van invloed zal zijn de prijs van de te verwerken materialen. Het is ten zeerste gewenst, gelijktijdig met de vernieuwing van het wegdek van de Dreef, het kruispunt bij de Pieter Aertszlaan te verbeteren. Een tekening van het daarvoor ontworpen plan ligt ten raadhuize ter inzage. Het schetsplan vertoont: le. een meer vloeiende doorgetrokken westelijke rijbaan; 2e. een verplaatsing van een gedeelte van het middenplantsoen naar de westzijde; 3e. een halteplaats voor de bus van Maarse Kroon; 4e. een verlengde middenplantsoenstrook van de Pieter Aertszlaan met daarin enige parkeerruimte en een oversteekplaats voor de voetgan- gers. Met deze verkeersverbetering wordt bereikt, dat het verkeer komende uit het westen uit de Pieter Aertszlaan veilig tot aan de Heemsteedse Dreef kan rijden. Het heeft op die plaats een goed overzicht op het uit de rich- ting van de Blauwe Brug komend verkeer. De gevaarlijke bocht, die het verkeer uit de richting Haarlem moet maken, is dan geheel verdwenen. Een ander punt op de Heemsteedse Dreef, n.l. de middendoorgang in het

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 9