4e Afd. 29 iuni 1961' SUBSIDIE STICHTING CLUBHUIS HEEMSTEDE VAN HET NEDEKLANDS PADVINDSTEKS GILDE. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting Clubhuis Heemstede van het Nederlands Padvindsters Gilde heeft zich tot ons college gewend met verzoek om een éénmalige gemeentelijke bijdrage voor herstel en onderhoud van haar clubhuis in Groendaal. Wij hebben terzake een onderzoek doen mstellen ^De S^cVtog^heeff ind1953 voor een bedrag van f 6000,— aangekocht het voormalige directiegebouw van de „Plora". Dit gebouw staat in Groenen daal tegenover de Burgemeester van Doornkade en is in gebruik bij 5 groepen padvindsters met m totaal 115 leden m de leef tijd van 612 jaar. Het voor aankoop benodigde bedrag is destijds, m de vorm van een obligatielening, bijeengebracht door de ouders van de km- deren, die van het gebouw gebruik maken. Het gebouw met omgeving verkeert in een goede staat van onderhoud. Dit is niet in de laatste plaats te danken aan de niet-aflatende akties van leidsters en padvindsters, die door middel van bazaars, toneeluityoermgen, oliebollenverkoop, heitje voor een karweitje e.d. de nodige middelen voor verbetering en onderhoud van het gebouw mede bijeengebracht hebben. Ten einde de goede staat van het gebouw en de omgeving te behouden zullen in 1961 de navolgende werkzaamheden moeten worden uitgevoerd het schilderen van de houten buitenwanden van het clubhuis, het herstel en de verbetering van het tegelpad om het clubhuis, de uitbreiding van de aanweziee riiwielstandaards ter voorkoming van beschadigmg van e houtopstand en de vernieuwing en verbreding van de aanlegsteigers voor boten der waterpadvindsters. Deze werkzaamheden zullen een bedrag vor- deren van ongeveer f 1900,—. De Stichting zal kunnen beschikken oyer ongeveer f 1.080,—, bestaande uit een per 1 januari 1961 resterend batig saldo ad 582,15, alsmede uit de over 1961 te ontvangen huur van de pad- vindstersgroepen en nog te ontvangen rente. Het bestuur van de Stichting ziet geen mogelijkheid op dit moment tot vermeerdering van inkomsten te komen. Wij achten dit, gezien het feit, dat in de afgelopen jaren voor aankoop, verbetermg en onderhoud van het clubhuis een bedrag van ruim f 11.000,door de beperkte krmg ron de padvindstersgroepen is bijeengebracht, alleszins begnjpelyk. Wij zijn, na een en ander te hebben overwogen, tot de slotsom geko- men dat het volkomen verantwoord is voor het thans nodige herstel van het 'clubgebouw een gemeentelijke bijdrage te verlenen. Wij zouden deze bijdrage willen stellen op het bedrag, dat de Stichting voor uitvoermg van bovenvermelde werkzaamheden tekort komt tot een maximum van /850, Wij verzoeken U, onder mededeling, dat de op deze aangelegenheid be- trekking hebbende stukken voor U ten raadhuize ter inzage liggen, ons het voor dit doel benodigde krediet ter beschikking te stellen. Heemstede, 21 juni 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 27