86 87 2e afd. 29 juni 1961. UITBREIDING KANTOORRUIMTE GEMEENTE GAS-, DUINWATER- EN ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN. Aan de Raad, Het bestaande kantoor voor de boekhouding en administratie van de root gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven biedt reeds geruime 'zen tijd onvoldoende ruimte voor het aldaar tewerk gestelde personeel. Door uitbreiding van personeel en aanschaffing van een adresseermachine met bijbehorende opbergkasten is het ruimtegebrek steeds nijpender geworden. Verschillende onderdelen van de mechanische boekhouding werden noodge- 961. dwongen ondergebracht in de wachtkamer voor het publiek en op de gang. Deze toestand komt uiteraard een vlotte afhandeling van de werkzaamhe- den niet ten goede. Aanvankelijk hebben wij gepoogd door een meer ingrijpende verbouwing van het kantoor en naaste omgeving voldoende huisvesting te vinden voor de administratie. Deze opiossing bleek echter te kostbaar te zijn en daarbij toch nog niet aan de te stellen eisen te voldoen. Wij hebben daarom be- sloten plannen te doen voorbereiden voor de bouw van een geheel nieuw kantoor aan de Cruquiusweg naast het aldaar te stichten politiebureau. De verwezenlijking van deze plannen zal echter nog wel enige tijd vergen. Wij menen echter, dat een betere huisvesting van de administratie niet langer mag worden uitgesteld. Wij hebben daarom nagegaan of op een eenvoudige en weinig kostbare wijze een tijdelijke oplossing te vinden is welke een behoorlijke vergroting van de kantoorruimte mogelijk maakt. Deze oplossing is gevonden in een uitbreiding welke direct aansluit aan de bestaande kantoorruimte en is ondergebracht in het voormalige zuiver- huis. Daarbij is het voor het publiek bestemde gedeelte aan de buitenzijde van het gebouw ontworpen, terwijl daarachter de vergroting van de bestaande kantoorruimte is gelegen. De scheiding tussen de ruimten voor publiek en kantoor wordt door de loketten gevormd. Voor de toe te passen materialen en constructies is gerekend op een gebruiksduur van enkele jaren. De nieuwe kantoorruimte zal bestemd worden voor de kassier en de ambtenaar belast met het tewoord staan van het publiek. Overigens zai deze ruimte benut worden voor het plaatsen van dossierkasten, waardoor in de bestaande ruimte plaats gemaakt kan worden voor de mechanische boekhouding met alle toebehoren en in algemene zin voor alle personeels- leden wat meer ruimte ontstaat. De kosten van deze voorzieningen worden geraamd op f 12.000,waar- onder een bedrag van f 1.450,voor de verwarming. Wij stellen ons voor hiervoor gebruik te maken van 3 gaskachels. Deze zullen echter na verloop van enkele jaren nog niet versleten zijn en zullen dan nog elders kunnen worden gebruikt. Wij stellen Uw Raad voor ons voor de uitvoering van deze verbouwing het nodige krediet beschikbaar te stellen ten laste van volgnummer 18 van de begroting van baten en iasten van het gasbedrijf, onder mededeling, dat een omschrijving van het plan en een schetstekening voor U ten raad- huize ter inzage Iiggen. Naar het zich laat aanzien zal het begrote winst- cijfer hierdoor niet nadelig worden beïnvloed. Heemstede, 14 juni 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren I.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 31