96 4e afd. 27 juli 1961 VERWEEB TEGEN RECHTSVORDERING Aan de Raad, Tussen de gemeente en de heer C. A. Hulsbosch bestaat verschil van mening ten aanzien van de vraag door welke rechtsverhouding de inge- bruikgeving van de door hem bewoonde woning wordt beheerst. Het betreft hier de ingebruikgeving van de aan de gemeente in eigendom toebehorende woning Ir. Lelylaan 2, alsmede van de daarbij behorende moestuin ter grootte van 1750 ml Hulsbosch stelt, dat woning met tuin tezamen een tuindersbedrijf vormen, waarop de bepalingen van de Pacht- wet van toepassing zijn. De gemeente daarentegen meent, dat, waar Huls- bosch aardappelhandelaar van beroep is en de tuin slechts als liefhebberij gebruikt, niet de bepalingen van de Pachtwet, doch die van de Huurwet van toepassing zijn. De Grondkamer voor Noordholland te Haarlem, waar- aan wij deze questie medio 1960 hebben voorgelegd, is, na onderzoek ter- plaatse, met ons van mening, dat de door Hulsbosch bewoonde woning een huurobject is, waarop de bepalingen van de Pachtwet niet van toepassing zijn. Hulsbosch heeft thans de Pachtkamer van het Kantongerecht te Haar- lem verzocht de naar zijn mening mondeling gesloten pachtovereenkomst zodanig schriftelijk vast te leggen, dat de pacht, ingaande 15 juli 1961, voor 12 jaren zal gelden. De voorzitter van de Pachtkamer heeft bepaald, dat deze zaak op de zitting van de Pachtkamer van 13 juli 1961 zal dienen. Wij hebben tegen inwilliging van het door Hulsbosch ingediende verzoek overwegende bezwaren. Het bij Hulsbosch in gebruik zijnde object maakt nl. deel uit van een terrein, dat in een goedgekeurd uitbreidingsplan de bestemming „recreatieterrein" heeft. Realisatie van dit uitbreidingsplan is uiteraard niet mogelijk wanneer de gemeente aan langdurige pachtcon- tracten gebonden is. Wij hebben ons mitsdien tot onze rechtskundig adviseur gewend met verzoek uitstel van behandeling van dit yerzoek te bewerkstelligen en ons met betrekking tot het al of niet voeren van verweer van advies te dienen. Het van Mr. Pot ontvangen advies hebben wij bij de stukken voor U ten raadhuize ter inzage gelegd. Overeenkomstig dit advies stellen wij U voor, door vaststelling van bij- gevoegd ontwerp-besluit, tot verweer te besluiten. Heemstede, 12 juli 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 12 juli 1961; gelet op artikel 177, lid 1 van de gemeentewet; BESLUIT: tot verweer in rechten, tegen de door C. A. Hulsbosch, Ir. Lelylaan 2 te Heemstede ingestelde rechtsvordering, in eerste aanleg. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 juii 1961. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 17