97 VERBETERD EXEMPLAAR. ie afd. 27 juli 1961 VERKEERSLICHTENINSTALLATIE KRUISPUNT HERENWEG ZAND V OORTSELAANLAN CKHORSTLA AN Aan de Raad, Zoals wij U reeds bij verschillende gelegenheden hebben medegedeeld, hebben wij een onderzoek doen instellen naar de mogelijkheden van een automatische verkeersregeling op het kruispunt HerenwegZandvoortse- laanLanckhorstlaan. Wij hebben over deze aangelegenheid thans een uitvoerig rapport van de hoofdinspecteur van politie ontvangen, met de conclusies waarvan wij ons geheel kunnen verenigen. Het rapport, waaraan wij het onderstaande ont- lenen, ligt met de bijlagen ten raadhuize voor U ter inzage. Bij het onderzoek is ook betrokken de verkeersregeling op het kruispunt HerenwegLaan van RozenburgAdriaan Pauwlaan. Aanvankelijk gingen de gedachten uit naar een beveiliging van de beide kruispunten door middel van verkeerslichten. Bestudering van de mogelijkheden en de wenselijk- heid daarvan heeft tot de conclusie geleid, dat beveiliging van alleen het eerstgenoemde kruispunt de voorkeur verdient. Reeds het nog steeds in omvang toenemende verkeer maakt een ver- betering van de situatie op het kruispunt urgent. Daar komt thans nog bij, dat de arbeidstijdverkorting en de vijfdaagse werkweek het noodzakelijk maken, dat de politie de handen vrij krijgt voor andere doeleinden, o.a. ook voor het tijdelijk regelend optreden door verkeersagenten op andere verkeersknooppunten. Naar ons oordeel wordt een doeltreffende verbetering van de situatie op het kruispunt verkregen door uitvoering van de navolgende werken: het verwijderen van de verkeersgeleider en het verbreden van de verkeers- rotonde op de Zandvoortselaan, het verbreden van de Lanckhorstlaan tot 3 rijbanen tussen kruispunt en Van Slingelandtlaan, het ten dele opnieuw funderen en het asfalteren van alsmede maken van een nieuwe indeling van de rijbanen op de voorste gedeelten van de Lanckhorstlaan en de Zandvoortselaan en voorts het aanbrengen van een verkeerslichteninstal- latie met bijbehorende werken (verlegging kabels, plaatsing lichtmasten e.d.). Voor deze installatie is de keuze gevallen op een systeem, dat het ver- keer afwikkelt in een mate, die afhankelijk is van de verkeersintensiteit op de onderscheidene baanvakken. Hiervoor zijn nodig in het wegdek aan- gebrachte elektronische drempels, gebaseerd op een elektro-magnetisch veld, dat door het passerend verkeer wordt doorbroken. Zolang zich ver- keer aanmeldt wordt een met de drempel corresponderend verkeerslicht op groen gehouden tot een van te voren ingeschakelde maximum groentijd is bereikt. Het systeem is voorts voorzien van voetgangerslichten. De kosten van de voor dit kruispunt door ons het meest geschikt ge- achte installatie bedragen 28.055,De kosten van de verbetering der wegen met bijkomende werken en het aanbrengen van de installatie wor- den geraamd op 91.000,Gespecificeerde kostenramingen hebben wij bij de raadsstukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor ons voor de uitvoering van bovenomschreven werk een krediet te verlenen van rond 120.000,af te schrijven in 20 jaar. Heemstede, 19 juli 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 19