99 2e afd. 27 juli 1961 ELEKTKICITEITSLEVEBING AAN SEMINABIE HAGEVELD. Aan de Raad, Reeds geruime tijd laat de kwaliteit van de door het elektriciteitsbedrijf aan het Seminarie Hageveld geleverde energie veel te wensen over. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de elektrische stroom door middel van een laagspanningskabel over te grote afstand nl. van het transformator- station op het industrieterrein, moet worden aangevoerd, waardoor een te groot spanningsverlies optreedt. Bovendien hebben de gebouwen van het Seminarie geleidelijk aan een zo hoge totale aansluitwaarde bereikt, dat genoemde kabel een onvoldoende doorsnede bezit voor een behoorlijke energielevering. Een afdoende oplossing kan slechts bereikt worden door het Seminarie een directe aansluiting te geven op het hoogspanningskabelnet. Overeen- komstig de in soortgelijke situaties gevolgde gedragslijn dient daartoe vanwege het Seminarie een hoogspanningsruimte te worden ingericht en ter beschikking van het bedrijf gesteld voor het aanbrengen van de nodige apparatuur, welke door de gemeente wordt bekostigd. Deze ruimte is in- middels gereed gekomen en het is nu mogelijk de installatie van het ge- bouw aan te sluiten op het daarin te plaatsen laagspanningsrek. De te treffen voorzieningen zullen voor de gemeente een uitgaaf vor- deren van 9.300,waaronder f 3.300,— voor de te leggen hoogspan- ningskabel. Met betrekking tot de kabelkosten kan nog het volgende worden op- gemerkt. Volgens artikel 10 der gas-, duinwater- en elektriciteitsverordening be- taait de gemeente de kosten van de dienstaanleg tot een meter over de grens van het erf van de aangeslotenen. Toepassing van deze bepaling be- tekent in dit geval, dat een bedrag van niet minder dan f 11.200,aan kabelkosten voor rekening van het Seminarie komt. Wij hebben daarom naar een oplossing gezocht, waardoor een biliijker verdeling der kosten tussen het Seminarie en de gemeente zou kunnen worden bereikt. Deze mogelijkheid zou zich kunnen voordoen wanneer het pad, dat Ioopt van het einde van de Nijverheidsweg tot aan het pad, dat leidt naar de Kwakel- brug over het Heemsteeds Kanaal en dat thâns eigendom van het Semi- narie is, asn de gemeente wordt overgedragen in verband met eventuele wijziging van de bestemming van het aangrenzend terrein. In dat geval Sou dus de kabel daar in gemeentegrond hebben kunnen komen te liggen en dan dus voor rekening der gemeente gekomen zijn, waardoor de kabelkosten voor de gemeente met f 4.700,zouden vermeer- deren en die voor het Seminarie met een gelijk bedrag zouden verminderen. Wij zouden dit bedrag aan het Seminarie willen uitkeren indien de ge- meente voor het eerdergenoemde doel het pad in eigendom zou willen ver- krijgen en de behoefte daaraan zich vôör 1 mei 1963 doet gevoelen. Wan- neer die onmstandigheid zich zou voordoen zullen wij XJw Raad alsnog om een krediet tot dit bedrag verzoeken. Voorshand verzoeken wij U een bedrag van f 9.300,voor de in het vorenstaande genoemde voorzieningen te onzer beschikking te stellen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 21 juli 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 23