100 2e afd. 27 juli 1961 \A.\SC HAI"l I.\(i AUTO VOOR DE POLITIE Aan de Raad, De arbeidstijdverkorting in het kader van de invoering van de vijfdaagse werkweek voor het politiepersoneel noopt tot het treffen van voorzieningen, welke een zo doelmatig mogelijke dienstuitvoering door het korps waar- borgen. In een d.d. 23 juni j.l. door de Minister van Binnenlandse Zaken aan de eommissarissen der Koningin gerichte circulaire wordt een aantal sug- gesties gedaan met betrekking tot de mogelijkheden, welke de gemeenten ten dienste zullen staan om de vermindering van het aantal diensturen op te vangen en van de maatregelen, welke te dezer zake van rijkswege zijn getroffen of kunnen worden verwacht. Eén dezer mogelijkheden ligt volgens de Minister in een voortzetting in versneld tempo van de mechanisering van de politiedienst. Met betrekking tot dit punt wordt in de circulaire o.m. opgemerkt: „Een grotere mechanisering van de surveillance door meer van motor- rijtuigen gebruik te maken, gepaard met het opvoeren van de rijvaardig- heid van het personeel, kan de actieradius van de surveillant c.q. de in- tensiteit van de surveillance vergroten, terwijl zulks voor deze ambtenaren bovendien aantrekkelijk is en in de tijd past." In dezelfde circulaire wordt gezegd, dat het in de bedoeling ligt door verhoging van de norm voor materiële kosten, neergelegd in het Besluit Vergoeding Politiekosten 1950, de gemeenten in staat te stellen een uit- breiding en verbetering van het voertuigenpark en van de verbindings- middelen te bekostigen. De gedachten gaan daarbij uit naar een verhoging dezer normvergoeding met /100,per man van de toegestane sterkte. Deze laatste is in verband met de arbeidstijdverkorting van 39 man ge- bracht op 41 man. Realisering van deze uitbreiding zal echter naar ver- wacht wordt, niet op korte termijn kunnen geschieden. Het was daarom nodig een aantal organisatorische maatregelen te be- ramen, waardoor aan de door de arbeidstijdverkorting ontstane situatie het hoofd zal kunnen worden geboden. Voor één dezer maatregelen, te weten de beveiliging van het kruispunt HerenwegZandvoortselaan Lanckhorstlaan, wordt Uw College bij een afzonderlijk voorstel een krediet gevraagd. Daarnaast zal het noodzakelijk zijn over te gaan tot een vrijwel al- gehele mechanisering van de normale surveillance. Dlt laatste komt neer op een surveillance per motorvoertuig gedurende het gehele etmaal. Hieraan zal de surveillance-taktiek dienen te worden aangepast. Voor een goede gang dezer surveillance zal het wagenpark der politie moeten worden uit- gebreid met één auto. Naast de permanente surveillance met één auto blijft dan beschikbaar voor bijzondere controles, als reserve bij onder- houdsbeurten, panne en om te gebruiken wanneer surveillance met één auto onvoldoende wordt geacht de Volkswagen-auto, welke werd aan- geschaft uit het bij Uw besluit van 25 augustus 1960, no. 109 beschikbaar gestelde krediet. Ook voor de nieuw aan te schaffen auto is het merk Volkswagen het meest aangewezen. De prijs hiervan bedraagt, met inbegrip van voor de politie noodzakelijke accessoires, 5.500,—. In verband met het intensieve gebruik zal dit bedrag in twee jaren dienen te worden afgeschreven. Het zal wel geen nader betoog behoeven, dat in het bijzonder een sur- veillance-auto ten alle tijde vanuit het politiebureau bereikbaar dient te zijn. Hiertoe zal de auto voorzien moeten worden van een mobilofoon- apparatuur, waarvan de kosten met inbegrip van die voor de inbouw op 4.700,geraamd worden. Dit bedrag zal in vijf jaren kunnen worden afgeschreven.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 25