92 2e Afd. 27 juli 1961. VLOERBEDEKKING, MEUBILAIR EN GYMNASTIEKMATERIAAL JACOBASCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 5 juii 1961 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Jacobaschool de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aan- schaffen van meubilair en gymnastiekmateriaal en voor het aanbrengen van naadloze vloerbedekking in 8 lokalen en een gedeelte van de gang. De aanschaffingen betreffen: 5 bordstellingen en 265 leerlingen-sets met bijpassend meubilair voor het onderwijzend perso- neel. De kosten hiervan worden door het bestuur begroot op f 17.940, Het is de bedoeling het gymnastiekmateriaal uit te breiden met 2 mat- ten, koppelbaar, 2 zweedse banken en enig speimateriaal; de kosten wor- den geraamd op 623, De houten vloeren in 8 lokalen en een gedeelte van de gang verkeren in een slechte staat en behoren te worden verbeterd. Het is vooral uit hygiënisch oogpunt zeer gewenst, dat zij worden voor- zien van een naadloze bedekking, waarvan de kosten door het bestuur wor- den begroot op 8500,de kosten van egaliseren komen ten laste van het bestuur. Te zijner tijd worden ingevolge de wet de definitieve kosten- ramingen aan onze beoordeling onderworpen. Voor bovenvermelde aanschaffingen en verbeteringen heeft genoemd bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Het is de bedoeling van het bestuur bovenvermelde aanschaffingen over enkele jaren te verdelen. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stel- len wij U voor deze, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, in te willigen. Heemstede, 12 juli 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. yan Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede, gezien de aanvraag d.d. 5 juli 1961 van het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meu- bilair en gymnastiekmateriaal en voor het aanbrengen van naadloze vloer- bedekking ten behoeve van en in de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen van de Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 juli 1961. De sgi cyetaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 9