151 GEWIJZIGD EXEMPLAAR. 9„ ofH 30 november 1961. GEORGANISEERD OVERLEG. Aan de Raad, Bii Uw besluit van 28 april 1960, no. 58 werd vastgesteld een Algemeen Ambtenarenreglement, zulks ter vervanging van het bestaande Ambtena- ren- en Werkliedenreglement. Bij het ontwerpen van het nieuwe reglement werd gebruik gemaakt van het door het Centraal Orgaan voor de gemeen- schappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden daarvoor ontworpen model. Ook voor andere regelingen met betrekking tot de rechtstoestand der gemeente-ambtenaren zijn door het Centraal Orgaan modellen vastgesteld, zo o.a voor wat betreft het georganiseerd overleg. Het ligt in de rede, dat de in onze gemeente voor deze matene geldende regeling ook aan genoemd model wordt aangepast. Ingrijpende wijzigingen der vigerende verordening bleken daartoe niet nodig te zijn, doch ter wille van de uniformiteit tussen de regelingen m de verschillende gemeenten hebben wij gemeend goed te doen U voor te stel- len deze verordening in te trekken en haar door een geheel meuwe te ver- ^Voor enkele essentiële verschillen, welke de voorgestelde regeling met het model" vertoont, mogen wij hierna Uw aandacht vragen. Ge'handhaafd is de volgens de geldende verordening bestaande mogelijk- heid over minder belangrijke aangelegenheden het advies van de commis- sie schriftelijk in te winnen. Het „model" kent deze mogelijkheid met. De mogelijkheid, welke volgens de vigerende verordening voor ons be- staat om over bepaalde aangelegenheden öf alleen met de vertegenwoordi- gers der organisaties van ambtenaren op jaarsalaris öf alleen met die van de ambtenaren op weeksalaris, al naar mate belangen in het gedmg zijn die specifiek één van beide groepen raken, overleg te plegen, îs m de meu- we verordening overgenomen. Het „model" kent dit onderscheid met. Tenslotte is in het derde lid van artikel 12, al weer in navolgmg van de bestaande verordening, een bepaling opgenomen, volgens welke het aantal deelnemers aan de vergaderingen der commissie geen uitbreidmg onder- gaat wanneer vertegenwoordigers van de hoofdbesturen der orgamsaties aan de beraadslagingen in de cornrr issie deelnemen. In de nieuwe verordening is niet overgenomen de in artikel 17 der oe- staande regeling aan ons college toegekende bevoegdheid tot het mstellen van dienstcommissies. Met betrekking tot deze commissies doen wij U een afzonderlijk voorstel toekomen. Wij stellen U thans voor tot vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit over te gaan. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 43