157 4e afd. 30 november 1961. AANSCHAFFING BOEKHOUDMACHINE VOOR HEX BEDRIJF VOOR OPENBARE WERKEN Aan de Raad, De thans bij de administratie van het bedrijf voor Openbare Werken in gebruik zijnde boekhoudmachine is, in teg"ensteliing tot thans aan de markt zijnde machines, niet in staat de voor een efficiënte bedrijfsvoe- ring noodzakelijke gegevens te verstrekken. Hoewel nog niet versleten zal de machine bovendien, tengevolge van het intensieve gebruik, geheel gereviseerd moeten worden om nog enkele jaren dienst te kunnen doen. De personeelsbezetting van genoemde administratie, thans nog be- staande uit 6 man, zal wegens vertrek per 31 december a.s. van de ad- junct-boekhouder-kassier verminderen tot 5 man. Bij handhaving van de bestaande taakverdeling, welke mede gebaseerd is op de mogelijkheden of beter het gebrek aan mogelijkheden van de aanwezige boekhoud- machine, zal opnieuw in deze functie moeten worden voorzien. De aanschaffing van een nieuwe boekhoudmachine met aanmerkelijk meer mogelijkheden dan de aanwezige, maakt het mogelijk een nieuwe taakverdeling door te voeren, waarbij naar verwachting kan wor- den volstaan met een personeelsbezetting van 5 man. Voorziening in de vakature, ontstaan door het vertrek van de adjunct-boekhouder-kassier zal dan, althans voorlopig, achterwege kunnen blijven, terwijl, indien later blijken 'zou, dat de nieuwe taakverdeling te krap is opgezet, in ieder ge- val volstaan zal kunnen worden met het in dienst nemen van een admini- stratieve kracht in een van de lagere rangen. Nadat aan enkele firma's hiervoor een offerte is gevraagd gaan de ge- dachten uit naar de aankoop van een Siemag Saldo quick S 9 boekhoud- machine met S.K.S. controlesysteem, waarvan de aanschaffingskosten in totaal f 22.565,bedragen. Behalve de hiervoor gereleveerde arbeidsbesparing heeft de aanschaf- fing van deze machine nog tot voordeel, dat door de snellere boeking de informatieve functie van de administratie verbeterd kan worden. Het ver- strekken van recente cijfers aan directie en technische dienst is b.v. voor de kredietbewaking van uitermate groot belang. Bovendien zal door ge- bruikmaking van de selectie-telwerken een betere interne controle worden verkregen, terwijl ook de door de controleur der gemeente-financiën te verrichten controle doelmatiger kan geschieden. Wij zijn derhalve van oordeel, dat vervanging van de aanwezige boek- houdmachine door een moderne Siemag Saldo quick S 9 boekhoudmachine met S.K.S. controlesysteem alleszins aanvaardbaar is en stellen TJ voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, ons het nodige krediet voor de aankoop van deze machine te verlenen. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 67