2e afd. 24 mei 1962. 69 VERORDENING REGELENDE DE BEZOLDIGING DER AMBTENAREN OP WEEKSALARIS. Aan de Raad, Op 1 juni 1960 is in werking getreden het Algemeen Ambtenarenregle- ment. Ingevolge artikel 17, 3e lid, van dit reglement wordt het salaris van de ambtenaren uitgedrukt in een bedrag per jaar of per week en ge- schiedt de uitbetaling van de bezoldiging per maand respectievelijk per week. Voor degenen die vroeger als werklieden werden aangeduid werd het salaris uitgedrukt in een bedrag per week, namelijk in de Loonregeling Werklieden. Deze loonregeling dient te worden aangepast aan het nieuwe Ambtenarenreglement. Om praktische redenen geven wij er de voorkeur aan de bezoldiging der ambtenaren op weeksalaris afzonderlijk te regelen. Een ontwerp hiervan doen wij U hierbij ter vaststelling toekomen. Princi- piële verschillen met de oude loonregeling bevat het ontwerp niet. In de ontwerp-verordening zijn de nieuwe weeksalarissen, welke in ver- band met een algemene salarisverhoging ingaande 1 januari 1962 op basis van de trend van de loonontwikkeling in het bedrijfsleven dienen te worden vastgesteld, opgenomen. Wij mogen hiervoor verwijzen naar de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 2 april 1962, no. A 622/U 849, welke circulaire bij de ontwerp-bezoldigingsverordening voor ambtenaren op jaarsalaris ter inzage is gelegd. Opgemerkt wordt nog, dat in het ontwerp een artikel (artikel 7) is op- genomen, hetwelk de toekenning van vaste en tijdelijke toelagen regelt. Deze materie was voorheen geregeld in artikel 21, 6e lid, van het Werk- liedenreglement doch is niet overgenomen in het Algemeen Ambtenaren- reglement omdat ze hierin niet op haar plaats was. Het advies der commissie voor georganiseerd overleg is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Heemstede, 16 mei 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 53