87 4e afd. 26 juli 1962. TOELICHTENDE BESCHKIJVING BEHORENDE BIJ HET UITBREIDINGSPLAN-IN-ONDERDELEN XLVI L („PLAN INDUSTRIETERREIN CRUQUIUSWEG") Het uitbreidingsplan regelt de bestemming van een tweetal aan de Cruquiusweg gelegen onbebouwde terreinen en beoogt daarmede een ver- antwoorde bebouwing langs en een verzorgd uiterlijk aanzien van deze beiangrijke toegangsweg tot de gemeente te verzekeren. Het ene terrein, gelegen aan de zuidzijde van de Cruquiusweg tussen Wipperplein en Cloosterweg, heeft destijds in het algemene uitbreidings- plan van Heemstede, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 augustus 1912, niet een bepaalde bestemming gekregen en is ook niet betrokken in de' herziemng XLVI van dit plan raadsbesluit 3 oktober 1929) waarin de aanleg van de Cruquiusweg werd geprojecteerd. Het terrein is thans in het onderhavige plan opgenomen als bouwterrein, waarop een aantal eenge- zinswoningen kan worden gebouwd. De geprojecteerde woningen kun- nen als woningen voor aflopende gezinnen alsook als normale eengezins- woningen worden gebouwd. Ten einde het karakter van de omliggende bebouwing te handhaven en onverantwoorde bebouwing van de kleine achtererven te voorkomen is ook de bestaande bebouwing van het terrein tussen de bovengenoemde wegen en de Drieherenlaan in het plan betrok- ken. Door de bouw van de geprojecteerde woningen zullen de achterer- ven van de woningen aan de Drieherenlaan aan het gezicht worden ont- trokken, hetgeen een aanmerkelijke verfraaiing van het dorpsbeeld be- f- tekent. Het andere terrein is gelegen aan de noordzijde van de Cruquiusweg tussen de Nijverheidsweg en de sportterreinen van H.B.C. Ingevolge bovengenoemde herziening XLVI is langs de Cruquiusweg een open be- bouwing toegestaan van ten hoogste 3 of 4 woningen aaneengebouwd, terwijl het verder van de weg af gelegen terrein voor zover voor het onderhavige plan van belang in het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak de bestemming „agrarische bedrijven" heeft gekregen. Een groot deel van het terrein heeft een zeer rommelig aanzien door daarop gevestigde klei- ne bedrijf jes van verschillende aard. Het nieuwe plan beoogt nu binnen de grenzen van de artikelen V en IX, derde lid, van de voorschriften, be- horende bij het Streekplan Zuid-Kennemerland deze situatie te sa- neren door een zeer open bebouwing met een klein aantal lage industrie- gebouwen mogelijk te maken. De b'ebouwingsvoorschriften bepalen daar- om dat per industriegebouw een terrein van 6000 m*, behoudens ont- heffing tot maximaal 20 ter beschikking moet staan. Door deze wijze van bebouwing zal het groen aan de noordzijde van de weg blijven over- heersen en blijft het uitzicht op de achter het industrieterrein gelegen landerijen gehandhaafd. Een gelijktijdig met de vaststelling van het plan vastgestelde Bestemmingsverordening verzekert, dat het terrein overeen- komstig de bedoeling van het plan wordt ingericht en gebruikt. Zowel langs het terrein ten zuiden als langs dat ten noorden van de Cruquiusweg is een parallelweg geprojecteerd om te voorkomen dat ten gevolge van de bebouwing de vrijheid en veiligheid van het verkeer op de Cruquiusweg zullen worden geschaad. Behoort bij raadsbesluit van 26 juli 1962, no. 87. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard, De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 16