22 2e afd. 28 februari 1963 VIERDE WI.JZIGING DER VERORDENING REGELENDE DE BEZOLDIGING DER AMBTENAREN OP JAARSALARIS Aan de Raad, Bij Uw besluit van 24 januari j.l. no. 17 machtigde U ons college aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel de, overeenkomstig de in de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 19 decem- ber 1962, no. A 622/U 3633 gegeven richtlijnen, berekende salarissen bij wijze van voorschot uit te betalen. In ons bij Uw besluit behorend voorstel deelden wij U mede, dat wij Uw raad de uit de ministeriële circulaire voortvloeiende wijzigingen der be- zoldigingsregelingen nog niet ter vaststelling konden aanbieden, omdat twee personeelsorganisaties daarover mondelinge beraadslaging in een vergadering der Commissie voor Georganiseerd Overleg op prijs stelden. Deze vergadering heeft inmiddels plaats gevonden en het advies der com- missie is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Voor de goede orde laten wij hieronder nog een overzicht volgen van de bezoldigingsmaatregelen, welke voor het rijkspersoneel met ingang van 1 januari j.l. zijn getroffen en die de Minister van Binnenlandse Za- ken verzocht ook voor het gemeentepersoneel van toepassing te doen zijn. Behalve de tweede fase van de gedifferentieerde salarisverhoging voor de ambtenaren op jaarsalaris worden in de nieuwe salarisbedragen ver- werkt: 2,4 voor een correctie van de trendverhoging over 1962 2 als een algemene salarisverhoging op basis van de te verwach- ten loonstijgingen bij de particuliere bedrijven; 1 berekend over maximaal 9000,als compensatie voor de verhoging van de premiën ingevolge de Algemene Ouderdoms- wet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet van 7 tot 8,1 Voorts zal het maximum van de reeds bestaande compensatie voor deze premiën, laatstelijk geregeld in het raadsbesluit van 28 april 1960, no. 63, verhoogd worden van f 38,50 tot f 42,per maand, aangezien de loon- grens voor de premieheffing verhoogd is van f 8250,tot 9000,per jaar. De bij Uw besluiten van 28 april 1960, no. 65 en van 30 augustus 1962, no. lOOa toegekende huurcompensatie van 4 met een minimum van f 326,40 per jaar, zal ingaande 1 januari 1963 in de pensioensgrondslag worden opgenomen. De diplomatoelagen worden met 5% verhoogd. Toelagen en salaris- sen voor nevenfuncties zullen met ten hoogste 5% kunnen worden ver- hoogd. De uit deze maatregelen voortvloeiende wijziging der verordening re- gelende de bezoldiging der ambtenaren op jaarsalaris wordt U hierbij in ontwerp ter vaststelling aangeboden. Behalve het advies der Commissie voor Georganiseerd Overleg is ook de ministeriële circulaire voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Heemstede, 13 februari 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 11