2e af(j. 28 februari 1963 18 AANSCHAFFING RADIOLOGISCHE MEETXOESTELLEN VOOR DE GAS-, DUINWATER- EN ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN Aan de Raad, In tiid van oorlog zal het kunnen voorkomen, dat reparatieploegen voor gas, water en elektriciteit uit moeten rukken op tijden, gedurende welke stralingsgevaar aanwezig is. Dit zal alleen verantwoord zijn wanneer daarbij de nodige voorzorgs- maatregelen worden getroffen, welke de gevaren voor de gezondheid bin- nen toelaatbare grenzen beperkt houden. Het bezit van meetinstrumenten is daarbij onontbeerlijk. Deze meetinstrumenten zijn: a zgn. zak-elektroscopen met het daarbij behorende oplaadapparaat, die- nende om de totale hoeveelheid straling te kunnen aflezen, die de dra- ger heeft opgelopen; b. intensiteitsmeters voor het meten van het stralingsniveau, in het bij- zonder nodig bij werkzaamheden buiten de schuilruimten; c. besmettingsmeters voor het meten van de radio-actieve besmetting van lichaam en kleding, in het bijzonder dienende ter controle van perso- nen, die, ult mogelijk radio-actief besmet gebied komende, de schuil- plaats willen betreden. Per bedrijf zal op instrumenten voor tenminste 3 man gerekend moeten worden. In totaal dus voor 9 man. Voor elke reparatieploeg van 3 man zal, om te kunnen beoordelen of de stralingsintentiteit bij het verlaten van de schuilplaats al of met te hoog ligt voor het uitvoeren van reparaties, over één intensiteitsmeter moeten kunnen worden beschikt. Per persoon, die in besmet gebied moet werken, zullen 2 zak-elektro- scopen nodig zijn, om zelf te kunnen vaststellen hoe groot de stralmgs- dosis is geweest, waaraan deze per keer blootgesteld geweest is. Voor de elektroscopen is bovendien een oplaadapparaat bij de centrale commandopost nodig. Wanneer de reparatieploegen van het werk terugkomen, zal, voordat zij de schuilplaats weer betreden, gecontroleerd moeten worden of _de be- trokkenen al dan niet besmet zijn met radio-actieve stoffen op kledmg en lichaam, waarvoor tenminste één besmettingsmeter nodig zal zijn. Ook het hoofd bescherming bevolking in de A-kring Noord-Holland acht aanschaffing van een en ander noodzakelijk. De totale kosten van een dergelijke uitrusting zullen ongeveer i 3.250,— hpflrîi prpri Wij stellen U voor het voor de aanschaffing benodigde bedrag door vast- stelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 20 februari 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 1