28 2e afd. 28 februari 1963 VERBETERING DER OPENBARE VERLICHTING Aan de Raad, In de memorie van antwoord op het afdelingsverslag over de begroting voor 1963 deelden wij mede, dat een voorstel aan Uw Raad kon worden tegemoetgezien betreffende de vervanging der bestaande gloeilampenver- lichting door een van moderner allure, dit in aansluiting aan de vervanging van de gaslantaarns door elektrische verlichting, welke vervanging in de loop van dit jaar haar beslag zal krijgen. Ongeveer 110 gloeilampen zijn gemonteerd op stalen masten, welke vol- doende hoog zijn om een goede verlichting te verkrijgen wanneer op deze masten HPL-armaturen worden bevestigd van 80 Watt. Deze verlichting werd in het afgelopen jaar bij wijze van proef reeds toegepast in de Com- ponistenbuurt, welke proef als geslaagd kan worden beschouwd. Deze mas- ten bevinden zich in de omgevlng van het Roemer Visscherplein, in de Provinciënbuurt, in de omgeving van de Torenlaan en bij de woonschepen- haven. Met de vervanging der gloeilampen op deze masten door HPL- armaturen zal een bedrag van rond 11.000,gemoeid zijn. Wij zouden deze vervanging in het lopende jaar tot stand willen doen brengen. Een veel groter deel der gloeilampen is gemonteerd op oude gaspalen De lichtpunthoogte van deze palen is zo gering, dat het aanbrengen van TL- buizen of HPL-armaturen op deze masten geen bruikbare oplossmg biedt. Deze masten zullen dan ook vervangen dienen te worden door alumimum masten met een lichtpunthoogte van 5Vz meter, welke voorzien zullen worden van armaturen voor 2 x 20 Watt TL-buizen. Slechts op het breedste deel van de Valkenburgerlaan zullen de daar te plaatsen 12 alummium masten 3 x 20 Watt TL-buizen dienen te dragen. In totaal zullen onge- veer 370 aluminium masten geplaatst behoren te worden en wel op Leeuw en Hooft, de Joh. Wagenaarlaan, de Leeghwaterlaan en omgeving, het Grotstuk,' de Alb. Thijmlaan en omgeving, Bloemenhove, P. Buyslaan en omgeving de Valkenburgerlaan en de Abr. Kuyperstraat en omgeving. Met inbegrip van de daarop aan te brengen TL-buizen zullen de kosten hiervan ongeveer f 189.000,— bedragen. Het ligt in onze bedoeling de hieraan verbonden werkzaamheden te doen uitvoeren în de J aren 1964, 1965 en 1966. t Wanneer deze nieuwe verlichting geheel geeffectueerd zal zijn zal het stroomverbruik en de belasting van het net in vergelijking met de huidige gloeilampenverlichting een vermindering met ongeveer 20 kunnen on- dprp'fl.fl.n Een specificatie van de kosten der verschillende onderdelen van dit pro- ject is voor U bij de stukken ten Raadhuize ter inzage gelegd. Wij stellen U voor het benodigde krediet voor de uitvoering van het plan door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschik- king te stellen. Heemstede, 20 februari 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 29