21 2e afd. 28 februari 1963 STICHTING TKANSFORMATORSTATION NABIJ DE CftSAR FRANCKLAAN Aan de Raad, In de achter de begroting 1963 voor het elektriciteitsbedrijf opgenomen opsomming van in dit dienstjaar te verwachten investeringen werd o.m. vermeld die voor de stichting van een transformatorstation in de omgeving van de Bachlaan. In deze omgeving is de belasting van het elektriciteitsnet in de laatste jaren door toeneming van het huishoudelijk verbruik sterk gestegen, waardoor de spanning in het net ter plaatse te laag dreigt te worden. Mede in verband met de plaatsing van oliestookinstallaties in vele woningen is een goede spanning van de elektriciteit hier bijzonder belangrijk, omdat deze apparaten bij een te lage spanning niet goed functioneren. In plaats van verzwaring van de laagspanningskabels, die door de grote lengten te kostbaar zou worden, dient de voorkeur te worden gegeven aan plaatsing van een nieuw transformatorstation. Wij hebben Prof. Dr. A. J. Pannekoek, wonende César Francklaan 32, bereid gevonden een van de tuin achter zijn woning deel uitmakende strook grond voor dit doel aan de gemeente af te staan. Hierop zal een aluminium transformatorhuisje kunnen worden geplaatst. De ligging van dit huisje zal zodanig zijn, dat het door garages aan het gezicht vanuit de omliggen- de woningen wordt onttrokken, terwijl het ook van de straatzijde vrijwel onzichtbaar zal zijn. De kosten van aanschaffing en opstelling van het huisje, alsmede die van het maken van de nodige aansluitingen op het elektriciteitsnet, zullen blijkens een voor U bij de stukken ter inzage gelegde gespecificeerde be- groting in totaal ongeveer 23.0000,bedragen. Wij stellen U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit ons te machtigen de benodigde grond aan te kopen en het vereiste krediet voor deze voorzieningen te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 20 februari 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 9