44 4e afd. 28 maart 1963 WIJZIGING STKAATNAMEN DE GLIP. Aan de Raad, In het uitbreidingsplan Giip I is de Glipper Dreef ais volgt geprojec- teerd: komende vanuit het noorden sluit zij ter hoogte van de mr. S. van Houtenstraat aan op de Glipperweg, terwijl de Dreef zelf aldaar enigszins oostwaarts buigt, om met een boog om de toekomstige bebouwing van Glip II ter hoogte van de grens met Bennebroek weer op de Glipperweg uit te komen. Aangezien de doortrekking van de Glipper Dreef ten zuiden van de zgn. vaart van Höcker voorlopig niet aan de orde komt, is voorshands van de Dreef tussen de Van Houtenstraat en de vaart alleen de oostelijke rijbaan aangelegd. Het terrein tussen deze rijbaan en de Glipperweg ten zuiden van de aansluiting bij de Van Houtenstraat is voorlopig ingericht als plant- soen, dat aan de zuidzijde wordt afgesloten door de oost-west gelegen No- lensstraat met de daaraan gebouwde flat. De huisnummering ter plaatse is daardoor als volgt. Terwijl, gezien van- uit het noorden, de huisnummering aan de oostzijde gewoon doorloopt als nummering van de Glipper Dreef, breekt de nummering langs de westelijke rijbaan van die Dreef bij de Van Houtenstraat af en begint aldaar opeens een nummering van de Glipperweg. Deze plotselinge overgang noch het feit dat de aan weerszijden van het plantsoen gelegen huizen een andere straatnaamaanduiding hebben is op zichzelf een ernstig bezwaar. Anders is dit geworden, nu ten oosten van de Nolensstraat tussen die straat en de vaart van Höcker een stukje wes- telijke rijbaan van de Glipper Dreef is aangelegd, waaraan drie woningen zijn gebouwd. Deze woningen staan achter de flat van de Nolensstraat en zijn vanaf de Glipperweg niet te zien en daardoor, tot grote overlast van de bewoners, schier onvindbaar. Immers komende vanuit het noorden heeft men bijna het gezochte huisnummer bereikt als ter hoogte van de Van Hou- tenstraat de nummering plotseling afbreekt en een voortzetting der num- mering nergens te bespeuren valt. Een goede oplossing is hier alleen te bereiken door de naam van het gedeelte van de Glipperweg tussen de mr. S. van Houtenstraat en de dr. J. Th. de Visserstraat alsmede van de mgr. W. H. Nolensstraat te wijzigen in Glipper Dreef, waardoor een doorlopende nummering wordt verkregen. Ook na de toekomstige doortrekking van de Glipper Dreef kan deze num- mering in stand blijven, zodat hiervan een definitieve oplossing te verwach- ten is. Wij stellen U voor tot deze straatnaamwijziging te besluiten. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 6 maart 1963; de naam van het gedeelte Glipperweg tussen de dr. J. Th. de Visserstraat aat alsmede de naam mgr. W. H. Nolensstraat Heemstede, 6 maart 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: -- r te wijzigen tejKlipper Dreef. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 maart 1963. De voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 13