45 2e afd. 28 maart 1963 VOORSCHOTTEN EN BIJDRAGEN INGEVOLGE DE WONINGWET VOOR STICHTING BEJAARDENTEHUIS KENNEMERDUIN. Aan de Raad, Door de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zijn op grond van de bepalingen van de Woningwet en het Woningbesluit rijksvoorschot- ten in uitzicht gesteld voor de bouw van het moederhuis van het op de bui- tenplaats ,,Kennemerduin" te stichten bejaardencentrum met zeven bejaar- denwoningen, alsmede een bijdrage in het te verwachten exploitatietekort. Deze voorschotten en bijdrage worden door het rijk aan de gemeente ver- strekt, die deze op haar beurt weder doorgeeft aan de instelling die de bouw financiert i.c. de Stichting Gereformeerde Bouwcorporatie voor Be- jaarden te Utrecht. De exploitatie van het tehuis zal t.z.t. komen te be- rusten bij de Stichting ,,Kennemerduin" te Haarlem. Het hoofdgebouw, bestaande uit vijf woonlagen, zal plaats bieden aan in totaal 138 personen, waarvan 15 behorend tot het verzorgend personeel. De bejaarden zullen worden gehuisvest in één- en tweepersoonskamers. Verder zal het gebouw o.m. een recreatiezaal, een ziekenzaal, kamers voor ver- pleegsters en administratie, alsmede een ontvangsthal bevatten. De bouw- kosten worden begroot op f 1.259.082,te verhogen met een bedrag van 164.065,voor het aanbrengen van extra-voorzieningen. Met het ver- krijgen van de benodigde grond is een bedrag van f 207.495,gemoeid ge- weest. De van het hoofdgebouw vrijstaande zeven dubbele bejaardenwo- ningen zullen nog eens woonruimte bieden aan veertien bejaarden. De Stichting „Kennemerduin" is in het leven geroepen door de geza- menlijke diaconieën der Gereformeerde Kerken te Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Santpoort en Velsen. Het bejaardencentrum zal dan ook als een streektehuis fungeren. Zoals Uw College bekend is waren in het aan de gemeente voor 1961 toegewezen bouwcontingent 34 wooneenheden begrepen voor de bouw van dit tehuis. Toen bleek, dat deze bouw in 1961 niet gerealiseerd zou kunnen worden werd o.m. dit contingent benut voor de bouw van 51 woningwet- woningen in de Rivierenbuurt ingevolge Uw besluit van 30 november 1961, no. 162. Dit betekent, dat het aan de gemeente voor 1962 toegewezen bouwcontingent van 32 woningwetwoningen vermeerderd met het aantai van 16 dat nog resteerde van 1961, vrijwel geheel in beslag genomen is door dit bejaardencentrum, dat 46 wooneenheden zal vergen. Het bouwplan is in overeenstemming met de bij raadsbesluit van 23 maart 1961, no. 46 vastgestelde partiële herziening LI P van het uitbrei- dingsplan in onderdelen, met de daarbij behorende bebouwingsvoorschrif- ten, regelende de bestemming van Kennemerduin en het Overbos van Ber- kenrode. Dit raadsbesluit werd inmiddels door Gedeputeerde Staten goed- gëkeurd. Vooruitlopende op deze goedkeuring werd door ons reeds eerder een bouwvergunning op grond van artikel 20 der Wederopbouwwet ver- leend. Het feit, dat de gemeente voor deze bouw op grond van de Woningwet voorschotten en bijdragen van het rijk ontvangt maakt het noodzakelijk, dat in de voorwaarden, waaronder deze ter beschikking van de bouwcor- poratie worden gesteld, waarborgen worden geschapen, dat de gemeente hiermede geen financiële risico's loopt. De financiering volgens de Woning- wet brengt tevens mede, dat de gemeente op grond van het bepaalde in artikel 24c van het Woningbesluit verplicht is een reserve te vormen tot dekking van het aan de exploitatie van het tehuis verbonden risico. Deze storting bedraagt 7 van de op het tijdstip der storting geldende jaar- huur, welke voorlopig wordt geschat op f 78.000,De jaarlijkse storting der gemeente in de risico-reserve kan mitsdien begroot worden op f 5460,—.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 15