45 2e afd. 28 maart 1963 recht der gemeente om, zo daartoe termen zijn, in plaats van de geldboete schadevergoeding te eisen en om de vervreemding of bezwaring niet als geldig te erkennen; f. de gemeente zal, zolang de voorschotten niet geheel zijn afgelost, met goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, of, bij weige- ring, met koninklijke goedkeuring, het recht hebben alle bezittingen met de voorschotten verkregen, met de daarop rustende lasten en verplichtin- gen en alle schulden der corporatie, voor zover deze ten behoeve van die bezittingen zijn gemaakt, gezamenlijk over te nemen tegen betaling van een bedrag, door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd, of bij weigering, door de Koningin vast te stellen, met dien verstande, dat boven het voor de verwerving of instandhouding van die bezittingen aan- gewende deel van het eigen vermogen van de corporatie slechts een bil- lijke vergoeding voor noodzakelijk met de eigendomsovergang verband houdende kosten zal worden uitgekeerd; g. de corporatie is gehouden kas en boeken aan controle door burge- meester en wethouders, zo dikwerf zij dit nodig oordeien, hetzij in per- soon, hetzij door daartoe door hen aan te wijzen personen, te doen onder- werpen; h. van het bestuur der stichting „Kennemerduin" gevestigd te Haar- lem, belast met de exploitatie van het bejaardentehuis, zal een vertegen- woordiger van het gemeentebestuur deel uitmaken. Burgemeester en wet- houders wijzen deze vertegenwoordiger en diens plaatsvervanger aan; i. indien bugemeester en wethouders het in het financieel belang der gemeente nodig oordelen zal een door hen aan te wijzen deskundige tot de vergaderingen van het onder h bedoelde bestuur worden toegelaten, waarin onderwerpen betreffende het financieel beleid zullen worden behandeld. Deze deskundige zal het recht hebben aan de beraadslagingen deel te nemen; j. bij de uitvoering van de plannen, waarvoor de voorschotten worden verleend, mogen bestuursleden der corporatie niet middellijk of onmiddel- lijk zijn betrokken of voordeel genieten als aannemer, onderaannemer, uit- voerder, arbeider of architect; k. de corporatie zal het tehuis behoorlijk en ten genoegen van burge- meester en wethouders onderhouden. Burgemeester en wethouders of de daartoe door hen aan te wijzen personen hebben te allen tijde toegang tot het tehuis ten einde zich van de staat van het onderhoud te overtuigen. De door burgemeester en wethouders nodig geachte herstellingen zullen op eerste aanschrijving, binnen de dbor hen te stellen termijn, worden uitge- voerd; 1. de corporatie zal het tehuis voor de door deskundigen te schatten re- produktie-waarde tegen brandschade verzekeren, een en ander ten ge- noegen van burgemeester en wethouders en met inachtneming van de eventueel van rijkswege te geven nadere voorsehriften; m. de tarieven van de aan de bejaarden in rekening te brengen pension- prijzen en vergoedingen en eventuele wijzigingen daarvan zijn aan de goed- keuring van burgemeester en wethouders onderworpen; n. van de in het tehuis op te nemen bejaarden zullen tenminste één en twintig gedurende de laatste twee achtereenvolgende jaren in de gemeente Heemstede moeten hebben gewoond. De corporatie is op vordering van burgemeester en wethouders verplicht een lijst, vermeldende de in het te- huis op te nemen bejaarden, aan hun college voor te leggen; o. de corporatie zal moeten naleven al die voorwaarden en bepalingen, welke door de minister, met de uitvoering der Woningwet belast, aan de steun van het rijk worden verbonden en welker naleving afhankelijk is van medewerking der corporatie; bedoelde voorwaarden en bepalingen worden geacht bij voorbaat in dit besluit te zijn opgenomen;

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 18