39 2e afd. 28 maart 1963 VOOKZIENINGEN EN AANSCHAFFINGEN OPENBARE SCHOLEN Aan de Raad, Reeds enige tijd geleden heeft het onze aandacht getrokken, dat de sani- taire voorzieningen in de verschillende scholen der gemeente niet meer voldoen aan de eisen, welke daaraan tegenwoordig worden gesteld. In ver- band daarmede hebben wij een rapport doen samenstellen, waarin de nood- zakelijk te treffen voorzieningen zijn opgenomen. Uit dit rapport blijkt ten aanzien van de verschillende scholen het vol- gende: Voorwegschool De gelegenheid tot het wassen van de handen is zeer gering. Voor de 5 lokalen, welke aan de hall beneden zijn gelegen, is slechts één wastafel aanwezig; het is noodzakelijk in de hall een wastafel bij te plaatsen. In de overige 4 lokalen zijn voor de leerlingen slechts beschikbaar te kleine fonteintjes, deze fonteintjes dienen vervangen te worden door was- tafels. De totale kosten, met inbegrip van wijziging van aan- en afvoerleidin- gen, het bijwerken van de muren en de kosten van openbare werken, wor- den geraamd op rond f 970, Dreefschool In deze school zijn bij de toiletten kleine hoekfonteintjes aanwezig, deels zonder kranen. Deze bakjes dienen te worden vervangen door 4 wastafels. De totale kosten worden geraamd op f 825, Voor het onderwijzend personeei ontbreekt een apart toilet met was- gelegenheid. In de toiletgroepen van de meisjesleerlingen zijn 2 toiletten voor het personeei aanwezig. De afmetingen daarvan zijn te klein om een wastafel te kunnen aanbrengen. Een afzonderlijk toilet met wasgelegenheid voor het personeel kan ech- ter worden aangebracht in de bovengang naast de personeelskamer. De totale kosten hiervan worden begroot op f 2.800,op de voor U ter inzage liggende situatietekening is een en ander aangegeven. Crayenesterschool In deze school behoren ter vervanging van de te kleine fonteinbakjes nabij de toiletten 3 wastafels te worden geplaatst alsmede één in het voor- portaal van het toilet van het onderwijzend personeel. De totale kosten worden begroot op f 750, Bronsteeschooi Ook in deze school behoren ter vervanging van te kleine fonteinbakjes 6 wastafels te worden geplaatst; de totale kosten worden begroot op f 1.605,—. Op de kleuter- en de andere openbare scholen wordt voor het afdrogen van de handen gebruik gemaakt van stoffen handdoeken. Het is gewenst ter bevordering van de hygiëne die handdoeken te vervangen door papieren handdoeken, die in automaten zijn geborgen. Voorts zijn bakken nodig, waarin deze handdoeken na gebruik geworpen kunnen worden. Tevens is het gewenst doseerautomaten voor zeeppoeder aan te bren- gen.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 1