61 4e afd. 30 mei 1963 2e WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE WINKELSLUITING. Aan de Raad, De organisaties van zelfstandig gevestigde kappers en de bonden van kapperspersoneel te Haarlem en omstreken hebben verzocht de Veror- dening op de winkelsluiting, vastgesteld bij Uw besluit van 26 november 1959, no. 169, zodanig te wijzigen, dat de verplichte dinsdagmiddagsluiting van de kappersbedrijven komt te vervallen en daarvoor in de plaats een verplichte maandagmiddagsluiting wordt gesteld. Na wijziging van de ver- ordening in bovengenoemde zin willen de kapperspatroons op eigen initia- tief hun bedrijven op maandagochtend sluiten, ten einde alzo tot een vijf- daagse werkweek te geraken. Uit een door de kapperspatroonsbonden overgelegde lijst van handteke- ningen blijkt, dat van de 30 geënquêteerde kappers in deze gemeente er 25 voorstander zijn van een maandagsluiting. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken adviseert ten aanzien van verplaatsing van de verplichte halvedagsluiting van de dinsdag naar de maandag gunstig doch tekent hierbij aan, dat het wellicht aanbeveling verdient de verplichte halvedagsluiting naar de maan- dagochtend over te brengen, omdat bij een sluiting op maandagmiddag de mogelijkheid blijft bestaan, dat de bedrijven op maandagochtend geopend zijn, hetgeen in verband met het wederom in gebruik stellen van appara- tuur, verwarming enz. economisch weinig verantwoord is. Wij merken ten aanzien hiervan op, dat het doel van het verzoek van de kapperspatroons is een aaneengesloten rustperiode van 48 uur te ver- krijgen. Dit doel zal naar onze overtuiging beter gediend worden door een ver- plichte sluiting op maandagmiddag dan op maandagochtend. Juist doordat het bij een verplichte maandagmiddagsluiting economisch weinig verant- woord zal zijn de bedrijven op maandagochtend geopend te houden, wordt de meeste waarborg verkregen, dat alle kappers zich aan de gemaakte afspraak houden. Bij wijziging van de verordening overeenkomstig het verzoek bestaat bij de kappers aan een bepaling als in artikel 5, tweede lid onder a, ingevolge welke de verplichte halvedagsluiting in de week voorafgaande aan enkele met name genoemde feestdagen niet geldt, geen behoefte meer. Aangezien wij inwilliging van het verzoek in het belang achten van de in deze gemeente gevestigde kappers alsmede in dat van hun personeel, bieden wij U hierbij een ontwerp van de 2e wijziging van de Verordening op de winkelsluiting ter vaststelling aan. Heemstede, 22 mei 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 19