2e afd. 30 mei 1963 62 KREDIET VOOR VERPLAATSING GASLEIDING VOGELENZANGSEWEG IN DE GEMEENTE BLOEMENDAAL. Aan de Raad, Binnenkort zal een gedeelte van de Vogelenzangseweg in de gemeente Bloemendaal van een gesloten wegdek worden voorzien In dit wegge- deelte ter lengte van ongeveer 700 meter ligt de gashoofdleiding în het midden van de weg. Deze leiding zou dus na de vernieuwing van het weg- dek onbereikbaar worden voor herstellingen en het is dan ook noodzakelijk haar te verplaatsen naar de trottoirs. De voordeligste oplossing îs de be- staande gietijzeren leiding buiten gebruik te stellen en te laten liggen en ter weerszijden van de weg een nieuwe PVC-leiding aan te leggen. Met het oog op de toekomstige uitbreiding der bebouwing m Vogelen- zang en de te verwachten toepassing van aardgas voor ruimteverwarmmg verdient het aanbeveling de gasleiding in het oostelijk voetpad te verzwa- ren tot een diameter van 6". Deze leiding kan dan t.z.t. worden doorge- trokken tot Bennebroek en daar aangesloten worden aan het emde van de bestaande 6" middeldrukleiding. In het westelijk voetpad kan een P.V.C.-leiding komen met de gebruike- liike 4" diameter. De kosten van deze voorzieningen worden, blijkens een voor U ten Kaaü- huize ter inzage liggende gespecificeerde begroting, geraamd op 33.000,—, in welk bedrag 3.500,— kan geacht worden te zijn begrepen voor de verzwaring der leiding in het oostelijk voetpad. Ingevolge een bij raadsbesluit van 27 april 1961, no. 55 aangebrachte wijziging in de overeenkomst met de gemeente Bloemendaal tot levermg van gas in Vogelenzang worden de kosten verbonden aan het verplaatsen der leiding door de gemeenten Heemstede en Bloemendaal ieder voor de helft gedragen. In dit geval zal dus op een bijdrage van de gemeente Bloe- mendaal mogen worden gerekend van Vz x (/33.000, /3.500, - \vij s'tellen U voor het resterende bedrag van 33.000,14.750, f 18.250,door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit te onzer be- schikking te stellen. Heemstede, 8 mei 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De voi orzitter. De Raad der gemeente Heemstede; n, Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het ad- vies van de commissie voor de gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst van de begroting van het gasbedrijf een krediet van 18.250, ter beschikking te stellen voor verplaatsing van de hoofdleiding voor gas in de Vogelen- zangseweg in de gemeente Bloemendaal van het midden van de weg naar de trottoirs. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 mei 1963.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 21