63 2e afd. 30 mei 1963 KREDIET VOOR HOOGSPANNINGSVERBINDINGSKABEL MARIËNHEUVEL MANPADSLAAN. Aan de Raad, In ons voorstei, hetweik leidde tot Uw besluit van 27 april 1962, no. 46, waarbij een krediet van 14.000,beschikbaar werd gesteld o.m. voor de stichting van een transformatorstation in ,,Mariënheuvel" deelden wij mede, dat het in de bedoeling lag t.z.t. dit transformatorstation door het leggen van een hoogspanningskabel te verbinden met het transformator- station aan de Manpadslaan. Door de uitbreiding van de bebouwing in de Rivierenbuurt en de toe- neming van het elektriciteitsverbruik in de laatste jaren is de hoogspan- ningskabel, welke de transformatorstations aan de Rijnlaan, het Merwe- deplantsoen, de Manpadslaan en bij N.V. Nelis aan de Herenweg voedt, zwaarder belast geworden. Een storing in deze toevoerkabel zou de stroomvoorziening bij de afnemers, die vanuit de genoemde stations be- diend worden, in ernstig gevaar brengen. De aansluiting van ,,Mariënheuvel" aan de hoogspanningskabel langs de Glipper Dreef maakt het mogelijk een koppelverbinding te maken van „Mariënheuvel" naar Manpadslaan. Door deze koppelkabel zal de bedrijfs- zekerheid van het kwetsbare deel van het hoogspanningsnet, waarop bo- vengenoemde vier transformatorstations zijn aangesloten, aanzienlijk wor- den verbeterd. De kosten van de koppelkabel worden geraamd op 11.500,— en die voor de uitbreiding van de hoogspanningsinstallatie in het station Man- padslaan, welke noodzakelijk is om de kabel aan te sluiten, 5.000, Een gespecificeerde begroting van deze kosten is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor ons voor bovengenoemde voorziening een krediet van 16.500, ter beschikking te stellen en daartoe het besluit te nemen hetwelk U hierbij in concept wordt aangeboden. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders en het advies der commissie voor de gas-, duinwater- en.elektriciteitsbedrijven burgemeester en wethouders voor het leggen van een hoogspanningsver- bindingskabel van het transformatorstation in ,,Mariënheuvel" naar dat aan de Manpadslaan, met de daaruit voortvloeiende voorzieningen een kre- diet van 16.500,ter beschikking te stellen en dit bedrag te brengen ten laste van de kapitaaldienst van de begroting voor het elektriciteitsbedrijf. Heemstede, 8 mei 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: Gedaan ter openbare raadspergadering van 30 mei 1963. s De voox&itJLpr,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 23