70 4e Afd. 27 juni 1963 assurantiepremies op eerste aanvraag van burgemeester en wethouders te vertonen; d het is de geldnemer verboden het verbondene zonder uitdrukkelijke toestemming van burgemeester en wethouders geheel of gedeeltelijk te vervreemden, voor langer dan één week te verhuren, te slopen, van be- stemming te veranderen, met erfdienstbaarheden of andere zakelijke rechten te bezwaren, andere handelingen te verrichten waardoor zijn rechten als eigenaar en/of exploitant van het theater worden verkort, grote of buitengewone reparaties aan het verbondene te verrichten, vooruitbetaling van huurpenningen te bedingen of te ontvangen, huur- penningen af te staan of te verpanden of daarover ten behoeve van derden te beschikken, behoudens de rechten van de eerste- en van de tweede hypotheekhouder; e de door burgemeester en wethouders daartoe aan te wijzen personen hebben te allen tijde toegang tot het verbondene, met uitzondering van de woning, ten einde zich van de staat ervan te overtuigen; bij weige- ring om het verbondene behoorlijk ter bezichtiging te stellen zal de geldnemer ten behoeve van de gemeente verbeuren een dadelijk opeis- bare boete van f 10,voor elk uur, dat dientengevolge de bezichtiging overeenkomstig het plaatselijk gebruik niet kan plaats vinden; de boete wordt verbeurd door het enkele feit der overtreding, zonder dat enige ingebrekestelling of rechterlijke tussenkomst zal zijn vereist; f. de gemeente wordt, vanaf de dag dat zij eerste hypothecaire schuld- eiseres wordt, onherroepelijk gemachtigd om bij gebreke van prompte voldoening van de rente en/of aflossing op de verschijndag en van al het door de geldnemer krachtens dit artikel aan de gemeente verschul- digde, het verbondene geheel of gedeeltelijk, in het openbaar en volgens plaatselijk gebruik te verkopen, de voorwaarden van die verkoping te regelen, de kooppenningen te ontvangen, daarvoor te kwiteren en het verkochte te leveren, ten einde uit de opbrengst het haar verschul- digde met renten en kosten te verhalen; g bij vrijwillige verkoop van het verbonden onroerend goed anders dan krachtens art. 1223 B.W. zal geen zuivering van hypotheek kunnen plaats vinden, welk beding zal gelden zodra de hypotheek eerste in rang zal zijn geworden; h. alle kosten van de hypotheekakte en die van de tenuitvoerlegging daarvan komen voor rekening van de geldnemer. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 juni 1963. s De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 19