4e Afd. 27 3uni 1963 67 VOOBBEREIDING HEKZIENING I ITBBEIDINGSPLAN NEN Aan de Raad, Bij raadsbesluit van 28 juni 1962, no. 81 hebt U met ingang van 1 juli 1962 in voorbereiding verklaard de herziening van de uitbreidingsplannen, geldende voor de terreinen, gelegen in en om de Geleerdenbuurt, tussen Van Merlenlaan en Kerklaan, tussen Cruquiusweg en Drieherenlaan en ten noorden, ten westen en ten zuiden van Plan Glip 1. Op 1 juli a.s. îs de rechtskracht van dit besluit verlopen. Inmiddels is bij raadsbesluit van 27 juli 1962, no. 87 de herzienmg ten aanzien van de terreinen tussen Cruquiusweg en Drieherenlaan tot stand gekomen. De herziening van het uitbreidingsplan voor de omgevmg van de Ge- leerdenbuurt is in bewerking en, in het bijzonder ten aanzien van de consequenties van de voorgenomen ziekenhuisbouw aldaar, in nauw contact tussen ons college, de stedebouwkundige en de provinciale planologische dienst in hoofdlijnen vastgelegd. Voor de ten noorden van de Van Merlenlaan gelegen gronden zijn schetsplannen in bewerking. De herziening ten aanzien van de gronden rondom de Glip zal moeten bestaan in een aanpassing van de bestemming aan die, vastgesteld in het streekplan Zuid-Kennemerland; omtrent laatstbedoelde bestemming bestaat eerst zekerheid nadat Provinciale Staten zich hebben uitgesproken over het tracé van een ten zuiden van de Haarlemse agglomeratie aan te leggen oost-west-verbinding. Wij stellen U voor ten aanzien van al deze terreinen opnieuw een herziening in voorbereiding te verklaren, en in het voorberei- dingsbesluit thans tevens te begrijpen alle terreinen ten noorden van de Glipper Zandvaart, ten aanzien waarvan het streekpian in verband met de eventuele aanleg van de oost-west-verbinding door de Kroon met îs goedgekeurd. Ook ten aanzien van enige andere gronden zal een herziemng m voor- bereiding moeten worden verklaard. Gedeputeerde Staten hebben zicli bij brief van 5 maart 1963 tot de raden van de binnen het streekplan Zuid- Kennermerland gelegen gemeenten gewend met de opdracht, voor zover nodig vôör 1 september 1964 de tot dusver geldende stedebouwkundige maatregelen der gemeente, voor zover deze niet geacht kunnen worden în overeenstemming te zijn met het streekplan, met inachtneming van dit plan te herzien en met het verzoek ten aanzien van die delen van de ge- meente, waarvoor die herziening nodig is, op korte termijn een herzienmg in voorbereiding te verklaren. Voor onze gemeente heeft deze opdracht geen ingrijpende betekems, aan- gezien de gemeentelijke uitbreidingsplannen vrijwei geheei met het streek- plan in overeenstemming zijn. Ten aanzien van de rondom de Glip gelegen gronden werd hierboven reeds een voorbereidingsbesiuit voorgesteld. De bestemming van de gronden gelegen rondom het Semmarie îs m streekplan en uitbreidingsplan-in-hoofdzaak vrijwel g;elijk geregeld; beide plannen beogen een ruime groenstrook iangs de oostzijde van de gemeente te handhaven. Bij het Plan Industrieterrein Cruquiusweg, vastgeiegd bij raadsbesluit van 27 juli 1962, no. 87 hebt U van de in het streekplan ver- ieende bevoegdheid om bepaalde delen van deze terreinen aan te wijzen voor doeieinden van aigemeen nut gebruik gemaakt, door ter sanermg van de huidige rommelige situatie iangs de Cruquiusweg een zeer open bebouwing met een klein aantai lage industriegebouwen mogelrjk te maken. Dit pian is nog niet goedgekeurd. Voor twee gedeelten van de gemeente heeft het nemen van een voor-

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 7