83 2e afd. 29 augustus 1963 WIJZIGING OVEREENKOMSX MET DE N.V. GASVOORZIENING NOORDWEST NEDERLAND Aan de Raad, In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Gas- voorziening Noordwest Nederland werd op voorstel van de raad van com- missarissen besloten tot wijziging van artikel 3 der tussen de vennootschap en de deelnemende gemeenten gesloten overeenkomst. De raad van commissarissen heeft ons bij brief van 19 juli jl. verzocht deze wijziging, voor wat onze gemeente betreft, te doen bewerkstelligen. Met onze gemeente kwam deze overeenkomst tot stand ingevolge raads- besluit van 31 maart 1960, no. 57. De overeenkomst beoogt het streven naar een zo doelmatig mogelijke coördinatie van de afstandsgasvoorziening in regionaal verband. Artikel 3, lid 1, der overeenkomst laat in zijn huidige redactie toe, dat door de in de N.V. Gasvoorziening Noordwest Nederland samenwerkende gemeenten afzonderlijk onderhandelingen worden gevoerd met Ieveranciers van afstandsgas. Weliswaar dient, voordat door een dezer gemeenten een nieuwe gasleveringsovereenkomst wordt gesloten, overleg plaats te vinden met de vennootschap, maar een door deze laatste gegeven advies kan thans zonder meer terzijde worden gelegd, omdat het oordeel van de be- trokken deelnemer over de aanvaardbaarheid van de voorwaarden door- slaggevend is. De mogelijkheid is aanwezig, dat in de toekomst ên Hoogovens ên de Gasunie, als leverancier van aardgas, voor de gasvoorziening der in het door de N.V. Gasvoorziening Noordwest Nederland bestreken rayon gele- gen gemeenten in aanmerking komen. Daarom is de vennootschap be- vreesd, dat op een kritiek ogenblik b.v. zodra de individuele gemeenten door Hoogovens worden benaderd voor een noodzakelijke herziening der contracten, haar positie niet sterk genoeg zal zijn om bij Hoogovens en de Gasunie de optimale voorwaarden voor het rayon te bereiken. Hoewel vorengenoemde eventualiteiten zich voor onze gemeente niet zal voordoen, omdat, zoals U bekend is, het in Heemstede benodigde gas krachtens overeenkomst door Haarlem geleverd wordt, is het begrijpelijk, dat de vennootschap een eensluidende redactie der overeenkomsten met alle deelnemende gemeenten prefereert. Wij stellen U dan ook voor meergenoemde overeenkomst door vaststel- ling van bijgevoegd ontwerp-besluit de gevraagde wijziging te doen on- dergaan. Heemstede, 21 augustus 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 3