85 2e Afd. 29 augustus 1963. X. In artikel 18 wordt de eerste zin gelezen: „De aanwijzing, bedoeld in artikel 17, gesehiedt voor de tijd van vier jaren, samenvallende met de in artikel 14, eerste lid, bepaalde tijd.". XI. Na artikel 19 wordt ingevoegd een artikel 19a, luidende: „1. Het bestuur is bevoegd met ingevolge de wet gemeenschappe- lijke regelingen in andere provincies ingestelde gelijksoortige insti- tuten een voorziening te treffen voor een gemeenschappelijk finan- cieel bestel, landelijk strekkende tot verzekering zoveel mogelijk van eenheid in aanspraken en verplichtingen van deelnemers. Van het bepaalde in artikel 12, eerste lid, kan daarbij niet worden afgewe- ken; onder de in deze bepaling bedoelde lasten zijn die, welke voort- vloeien uit de voorziening mede begrepen. 2. Bij een voorziening ingevolge het eerste lid kan worden bepaald, dat de instituten bijdragen in een gemeenschappelijk fonds, strek- kende tot gehele of gedeeltelijke dekking van nadelige saldi van in- stituten, die in de voorziening deelnemen. De bijdrage in het fonds kan niet meer bedragen dan een vijfde van de som der onder a en b in artikel 8 bedoelde geldmiddelen." Overgangs- en slotbepalingen. 1. Deze wijzigingen treden in werking op de eerste dag van de kalender- maand, volgende op die, waarin zij in de Nederlandse Staatscourant zijn bekend gemaakt. 2. In deze maand vindt een verkiezing van leden van het bestuur, als be- doeld in artikel 14, lid 1, der gemeenschappelijke regeling plaats. Tot de dag dezer verkiezing behouden de op 31 augustus 1963 periodiek aftredende, door de gemeenten gekozen leden het lidmaatschap van het bestuur. 3. Het bepaalde onder IV en VI wordt voor het eerst toegepast over het jaar 1963. >Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 augustus 1963 Da secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 9