93 2e Afd. 26 september 1963. VOORZIENINGEN ST. JOZEFSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 24 augustus 1963 een aanvraag ingediend om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeente- kas te mogen ontvangen voor het treffen van enkele voorzieningen ten behoeve van de St. Jozefschool aan de Herenweg 103. Die voorzieningen betreffen: a. het veranderen van het stooksysteem; b. het inrichten van een toilet voor het onderwijzend personeel; c. het leveren en aanbrengen van een installatie voor warmwater in de dokterskamer en d. het aanschaffen van een kast voor het opbergen van apparaten. De ketel van de eentrale verwarming wordt met eokes gestookt; die ketel is nagenoeg versleten en dient te worden vervangen. De kosten van aanschaffing van een nieuwe ketel zijn voor rekening van het schoolbe- stuur. Van deze gelegenheid wil het schoolbestuur, mede uit een oogpunt van bediening, gebruik maken om over te gaan tot aanschaffing van een installatie voor oliestook, waarvan de kosten door het bestuur worden geraamd op 5300, In de school ontbreekt een afzonderlijk toilet met wasgelegenheid voor het onderwijzend personeel. Om hierin te voorzien kan één van de toilet- ten, waarvan de leerlingen gebruik maken, voor het personeel worden in- gericht; het bestuur raamt de kosten op f 193, Zowel de schoolarts als de schooltandarts hebben dikwijls warm water nodig. Om dat te verkrijgen behoort in de dokterskamer een geyser te worden geplaatst, terwijl het wenselijk is tegelijkertijd een kleine aanrecht aan te brengen. Het bestuur raamt de totale kosten op 616, In de school ontbreekt een behoorlijke bergplaats voor het onbergen van projectie-apparaten, een platenspeler en een collectie filmstrips. Het be- stuur acht de aanschaffing van een goed afsluitbare kast daarvoor nodig; de kosten worden geraamd op 400, Bovengenoemde bedragen worden te zijner tijd aan onze beoordehng on- derworpen. Het bestuur heeft terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet, terwijl de aanvraag aan de gestelde voorschrif- ten voldoet. Wij stellen U mitsdien voor deze in te willigen door vaststelhng van bij- gaand ontwerp-besluit. Heemstede, 4 september 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 1