95 2e Afd. 26 september 1963 VERBOUWING GYMNASTIEKLOKAAL NICOLAAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 9 augustus 1963 een aanvraag ingediend om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het verbouwen en verbeteren van het gymnastieklokaal van de Nicolaas Beetsschool. Het gymnastieklokaal is in 1913 gebouwd terwijl in 1959 naadloze vloer- bedekking is aangebracht en een aantal nieuwe gymnastiektoestellen zijn aangeschaft. Volgens mededeling van de consulent voor de lichamelijke opvoeding voldoet het lokaal niet meer aan redelijke eisen, welke aan gymnastiek- lokalen kunnen worden gesteld, zodat verbetering nodig is. De verbouwingen en verbeteringen betreffen o.a. a. het maken van een ruimte voor opberging van toestellen en materiaal. De aanwezige ruimte is veel te klein, zodat verschillende toestellen in het gymnastieklokaal moeten blijven staan, waardoor nuttige oefen- ruimte in beslag wordt genomen. De afmetingen van het lokaal bedra- gen 7.70 m bij 15 m, terwijl het „Bouwbesluit lager onderwijs" voor nieuwe scholen een minimum lengte van 18 m en een minimum breedte van 10 m voorschrijft. b. het maken van een aparte kleedruimte voor de leerlingen. Thans moe- ten zij zich verkleden in de bergplaats, waar ook het materiaal is opge- borgen en bij een groter aantal leerlingen in het gymnastieklokaal. c. het maken van een wasgelegenheid voor de leerlingen; deze ontbreekt thans geheel. d. het maken van kleed- en wasruimte voor de leraar. e. het uitbreiden van de installatie voor de centrale verwarming en het aanbrengen van 2 drukgeysers en f. het maken van een afzonderlijke ingang in verband met gebruik door andere scholen en avondgebruik. Het bestuur raamt de totale kosten van de verbouwing en verbetering op f 75.400,Het plan van de verbouwing en het bedrag van de kosten worden te zijner tijd ingevolge de wettelijke bepalingen aan onze goed- keuring onderworpen. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze, door vaststeiling van bijgevoegd ontwerp-besluit in te willigen. Heemstede, 11 september 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 5