96 S 4e Afd. 26 september 1963. ONTEIGENING PERCEEL GROND, GELEGEN NABIJ DE ASTERKADE. Aan de Raad, Ten einde medewerking te verlenen aan de uitvoering van het uitbrei- dingsplan, regelende de bestemming in onderdelen van de terreinen, gelegen aan de noordzijde van de Zandvoortselaan tussen de Orchideeënlaan en de Asterkade, keurde Uw Raad bij besluit van 28 maart 1963, no. 46, voor- I lopig goed het plan tot onteigening van een perceel grond, gelegen nabij de Asterkade, van de heer H. van Keizerswaard te Haarlem. Genoemde eigenaar n.l. wenste niet over te gaan tot verkoop van zijn perceel met opstallen, waardoor de realisering van bedoeld uitbreidings- plan niet mogelijk was. De familie van Keizerswaard diende naar aanleiding van Uw besluit een bezwaarschrift in en nam contact op met een aannemer, die thans optie heeft op het terrein van voornoemde familie alsmede op enkele andere per- celen iangs de Asterkade en nu tot uitvoering van het uitbreidingsplan wil overgaan. De motieven, welke de grondslag vormden voor ons voorstel tot onteige- ning, zijn derhalve komen te vervallen; wij adviseren U daarom de ont- eigeningsprocedure niet verder voort te zetten. Indien ons mocht blijken, dat de realisering van voornoemd uitbreidings- plan niet op korte termijn kan worden verwacht, zullen wij ernstig over- wegen Uw Raad een voorstel te doen tot onteigening van alle in dit plan gelegen gronden, teneinde de zo gewenste verbetering van de Zandvoortse- laan en de Asterkade tot stand te kunnen doen brengen. Behoort bij de notulen van de vergadering van de raad van 26 septem- ber 1963. Heemstede, 18 september 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 7