GEWIJZIGD EXEMPLAAR 4e Afd. 27 februari 1964. 33a, b RESXAURATIE „HET OUDE SLOT". Aan de Raad, In Uw verg'adering van 26 september 1963 hebt U naar aanleiding van ons voorstel om ten behoeve van de restauratie van ,,Het Oude Slot" een krediet te verlenen, groot f 387.500,een motie aangenomen, waarin U ons college verzoekt dit voorstel terug te nemen en eerst aan U een plan voor te leggen, ingevolge hetwelk door aanpassing van de omgeving en gebruik van de opstallen een passend bezoek aan en een in goede staat blijven van de t.e herstellen bouwwerken blijvend wordt gewaarborgd. Wij kunnen thans mededelen dat wij een passende bestemming voor het rechter bouwhuis hebben gevonden, waardoor een goede instandhouding van het gerestaureerde gebouw verzekerd is. Wij zijn nl. met de Weverij De Ploeg tot overeenstemming gekomen over de verhuur van het gehele gebouw. Behoudens Uw goedkeuring zal de woning worden verhuurd voor een nog nader vast te stellen prijs, gelijk aan een met deze woning ge- lijkwaardig woonhuis, en het overige deel van het gebouw voor de prijs van f 1.500,per jaar. De inrichting van dit deel van het gebouw, dat zal worden bestemd voor show- en ontvangstcentrum van de weverij, zal geheel voor rekening van de huurder op smaakvolle wijze worden uitge- voerd. Ook het onderhoud van de voor dit doel aangebrachte voorzienin- gen komen ten laste van de huurder. In de woning zal de beheerder van de showruimten worden gehuisvest, zodat toezicht op het complex ver- zekerd is. De huurder beoogt van het gebouw een stijlvol, representatief geheel te maken; er is de weverij alles aan gelegen dat ook het uiterlijk aanzien van het bouwhuis alsmede het bijbehorende erf in een keurige staat van onderhoud blijven verkeren. Ten aanzien van de omgeving van ,,Het Oude Slot" hebt U inmiddels reeds besluiten genomen die de bestemming van deze terreinen bepalen: bij raadsbesluit van 20 december 1963, no. 136, hebt U een krediet ver- leend voor de aanleg van een open speelgelegenheid op het terrein, gele- gen aan de ir. Lelylaan ten zuiden van Het Oude Slot, terwijl U de ten noorden daarvan gelegen terreinen hebt verkocht voor de bouw van een lyeeum en de aanleg van daarbij behorende sportvelden. Wij menen dat omtrent de toekomstige situatie van ,,Het Oude Slot" met omgeving thans een voldoend duidelijk beeld bestaat om tot de res- tauratie van het complex te kunnen besluiten. Onder verwijzing naar ons pre-advies van 18 september 1963, (raads- stuk no. 104) stellen wij U daarom voor thans tot algehele restauratie te besluiten overeenkomstig het door architect Y. Kok opgestelde pian en daartoe een krediet, groot 387.500,beschikbaar te stellen. Indien U tot voortzetting van de restauratie besluit, zullen wij zo spoe- dig mogelijk een begroting van kosten naar het huidige prijspeil doen uit- werken, waarna wij U indien nodig een aanvullend krediet zullen vragen. Aangezien de adspirant-huurster gaarne spoedig de zekerheid wil heb- ben dat het pand aan haar zal worden verhuurd, verzoeken wij U tevens ons de bevoegdheid te verlenen onder nader te bepalen voorwaarden het gebouw aan Weverij De Ploeg N.V. te verhuren. Een tweetal ontwerp-raadsbesluiten voegen wij ter vaststelling hierbij. Heemstede, 19 februari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 15