39a, b 2e Afd. 26 maart 1964. INVOEBING SPRAAKONDEBWIJS OP DE SCHOLEN. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 31 oktober 1963 no. 112 werd een krediet van 400, te onzer beschikking gesteld voor het instellen van een onderzoek naar spraakgebreken bij leerlingen van de kleuterscholen. De hiervoor aangetrokken logopediste, mevrouw W. G. Kaptein-de Boer te Heemstede, heeft dit onderzoek inmiddels voltooid. Van de 790 door haar op de openbare en bijzondere kleuterscholen onderzochte kinderen bleken er 64 voor spraaklessen direkt in aanmer- king te komen. Voor 41 andere kinderen kan nog even worden afgewacht of wellicht zonder deskundige hulp de geconstateerde gebreken zullen verdwijnen. De beide schoolartsen hebben zich met deze conclusies kunnen verenigen. De resultaten van het onderzoek maken het naar onze mening gewenst genoemde logopediste in dienst der gemeente aan te stellen voor een stel- selmatige behandeling van de daarvoor in aanmerking komende kinderen. De uit een dergelijke aansteliing voor de gemeente voortvloeiende kosten ramen wij voor 20 lesuren per week op 7200,per jaar. Bij een benoe- ming met ingang van 1 april a.s. kunnen de kosten voor 1964 derhalve begroot worden op 5400,In de begroting voor dit jaar was onder volgno. 32.020 reeds een bedrag van 500,als bijdrage in de kosten van spraaklessen geraamd, zodat de extra kosten /5000,zullen be- dragen. De salariëring kan geschieden overeenkomstig de door de Minis- ter van Binnenlandse Zaken vastgestelde normen voor de vakleerkrach- ten, welke door Uw raad over de gemeentelijke vakonderwijzers van toe- passing zijn verklaard. Het zal wellicht gewenst zijn de lessen het volgend schooljaar ook op de" lagere scholen te geven en wel aan die kleuters, die in september deze scholen gaan bezoeken en wier behandeling alsdan nog voortg'ëzet zou dienen te worden. In verband met het betrekkelijk groot aantal kinderen dat voorshands voor spraaklessen in aanmerking komt zullen de lessen aan elk kind ge- durende 2 x 15 minuten per week tijdens de schooluren gegeven worden. De schoolartsen zullen regelmatig toezicht uitoefenen op het spraak- onderwijs. Wij achten het gewenst, dat van de ouders een op hun inkomen geba- seerde bijdrage wordt gevraagd in de kosten van de aan hun kinderen te geven spraaklessen. De op grond van nevensgaande ontwerp-verorde- ning te verwachten inkomsten voor de gemeente worden begroot op 2500,per jaar. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij U voor tot vaststelling van nevensgaande ontwerp-besluiten over te gaan. Heemstede, 18 maart 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 25