4e Afd. 26 maart 1964. 4J VERBETERING VERLICHTING TORENUURWERKEN. Aan de Raad, De torenuurwerken aan de Dreefschool en de r.-k. kerk aan het Valken- burg'erplein vertonen enkele belangrijke tekortkomingen. Zo moeten de wijzers van het uurwerk aan de Dreefschool na een sto- ring in de toevoer van elektriciteit één voor één met de hand worden bijgesteld. Omdat hierbij moet worden afgegaan op van benedenaf te ge- ven aanwijzingen kan dit werk niet door één man geschieden. Voorts zijn van beide uurwerken de fitting-s van de lampjes niet stevig genoeg. Nieuwe lampjes vallen er na het inzetten soms spoedig weer uit. Daar deze fittings alleen van buitenaf en derhalve niet zonder gevaar be- reikbaar zijn, wordt met het verwisselen gewoonlijk gewacht tot er meer- dere lampjes tegelijk verwisseld moeten worden. De stroom naar de wijzerfittings loopt via sleepringen en borstels, die buiten de toren op de wijzerassen zijn gemonteerd. Tengevolge van slij- tage en intering van assen en lagers ontstaan bij wind en regen gemak- kelijk slechte contacten. Vernieuwing van de wijzer- en cijferverlichting is volgens de directeur der gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven dan ook de enige afdoende oplossing. Hierbij kan worden geprofiteerd van de nieuwste constructies, welke mogelijk zijn en welke ook bij de verlichting van het uurwerk aan de r.-k. kerk aan de Herenweg zijn toegepast. Sleepringen en contacten worden hierbij in de toren aangebracht en defecte lampjes kunnen op eenvoudige wijze en zonder gevaar vanuit de toren verwisseld worden. Blijkens een aanbieding van de installateur, die ook de reeds genoemde verlichting van het uurwerk aan de r.-k. kerk aan de Herenweg heeft gemaakt, bedragen de kosten voor de twee uurwerken in totaal f 6.920, Wij stellen U voor ons een krediet ter grootte van dit bedrag, vermêer- derd met een gering bedrag voor bijkomende kosten, alzo van in totaal f 7.000,door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit te verlenen. Heemstede, 18 maart 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 maart 1964 met het advies van de commissie voor Openbare Werken; BESLUIT: burgemeester en wethouders een krediet van f 7.000,te verlenen voor het doen aanbrengen van een nieuwe wijzer- en cijferverlichting aan de torenuurwerken van de Dreefschool en de r.-k. kerk aan het V alkenburgerplein b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 7 jaren. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 maart 1964. Dg secretaris, De voorzitter, a.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 35