45 4e Afd. 26 maart 1964. SUBSIDIE AAN DE KENNEMER VERENIGING TOT OPRICHTING EN INSTANDHOUDING VAN MEDISCH-OPVOEDKUNDIGE BUREAUX. Aan de Raad, Op 28 april 1955 besloot U de Kennemer Vereniging tot oprichting en instandhouding van Medisch-Opvoedkundige Bureaux te Haarlem met ingang van 1 januari 1955 een jaarlijks subsidie te verlenen van 0,01 per inwoner en f 15,per door het bureau te Haarlem behandeld kind, waar- van de ouders een inkomen hebben van f 15.000,of minder per jaar. Het bestuur van genoemde vereniging verzoekt thans deze regeling te wijzigen en het subsidie te verhogen omdat de maximum-grens van 15.000,tot gevolg heeft, dat het subsidie bij de voortgaande welvaarts- stijging steeds minder wordt, terwijl de exploitatielasten van de vereniging blijven stijgen. Het hanteren van genoemde inkomensgrens is bovendien zeer bezwaar- Ujk omdat de ouders van de te behandelen kinderen wellicht niet altijd een juiste opgave van hun inkomen aan het bestuur verstrekken en controle op de juistheid der opgaven door ons niet mogelijk is. Het bestuur heeft een opstelling gemaakt van het aantai behandelde gevallen en het ontvangen subsidie over de jaren 1959 t/m 1962. Hieruit blijkt, dat het aantal behandelde kinderen uit Heemstede over genoemde jaren ca. 9,57 van het totaal heeft uitgemaakt, terwiji van deze gemeente aan subsidie is ontvangen een bedrag, gelijk aan 2,87 van het totaal der gemeenteiijke subsidies. Op grond van bovenstaande motieven zou het bestuur graag zien, dat voortaan uitsluitend met een bedrag per inwoner wordt gesubsidieerd en dat dit bedrag wordt vastgesteid op 0,05. De gemeenten Bloemendaai en Zandvoort hebben reeds besloten het subsidie tot 0,05 per inwoner te verhogen. Regelmatig wordt door ouders, die moeilijkheden hebben bij de opvoe- ding van hun kinderen, op het Medisch-Opvoedkundig Bureau te Haarlem een beroep gedaan. Het bureau is voor onze gemeente dan ook zeker van belang. Wij zijn van oordeel, dat herziening van de subsidieregeling overeen- komstig het bovenomschreven verzoek alleszins verantwoord is. Het stand- punt, dat in 1955 tot het vaststellen van bovenbedoelde inkomensgrens heeft geleid, wordt thans immers bij de toekenning van subsidies niet meer ingenomen. Zo ontvangen b.v. de muziekscholen jaarlijks een subsidie per cursist, onafhankelijk van het inkomen van de ouders van de cursist. Wij stellen U derhalve voor Uw besluit van 28 april 1955, no. 55 in te trekken en te bepalen, dat jaarlijks, te rekenen vanaf 1 januari 1964, een subsidie zal worden verleend van 0,05 per inwoner. Heemstede, 18 maart 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 53