2e Afd. 28 mei 1964. 72 BOUW VAN 113 WONINGWETWONINGEN, 39 GARAGES, 1 TKANSFORMATOHKI IMTE, 1 KANTOOR EN 2 OPSLAGRUIMTEN IN „DE GLIP II" Aan de Raad, Zoals Uw College bekend is kon het aan de gemeente voor 1963 toege- wezen contingent woningwetwoningen niet gerealiseerd worden omdat de bouwkosten blijkens de bedragen waarvoor werd ingeschreven aanzienlijk uitgingen boven de toenmaals geldende curveprijzen voor woningwetbouw. Thans is een plan ontworpen, waarbij zowel het contingent voor 1963 als voor 1964 wordt benut. Dit plan werd vervaardigd door het architec- tenbureau Koster alhier. Het plan omvat: a. 69 woningen, type A, met 9 slaapplaatsen; b. 4 woningen, type A 1, met 11 slaapplaatsen; c. 31 woningen, type B, met 6 slaapplaatsen; d. 9 bejaardenwoningen, type C, met 2 slaapkamers; e. 1 huurincassokantoortje met: f. 1 ruimte voor opslag van materialen, beide ten behoeve van de be- herende woningbouwvereniging; g. 39 garages; h. 1 transformatorgebouwtje voor het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf i. 1 schaftlokaal (opsiagruimte) voor de gemeentelijke plantsoenen- dienst. De woningen zullen worden gebouwd aan de Korhoeniaan, de Kemphaan- laan en het Tapuitenplein. Een situatieschets en tekeningen van de af- zonderlijke woningtypen zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Daaruit zal U o.m. blijken, dat in de woningen van het type A en A 1 een slaapkamer is ondergebracht in de kapruimte. Het ligt in ons voornemen in de woningen reeds thans voorzieningen te treffen, waardoor t.z.t. verwarming met aardgas mogelijk zal zijn. Om- dat de prijsberekeningen hiervan, op het moment dat wij dit schrijven, nog niet in ons bezit zijn zal hiervoor alsnog een krediet aan Uw Raad worden gevraagd. Reeds thans willen wij er op wijzen, dat in de hieronder ge- noemde voorlopige huren de kosten van bedoelde voorzieningen nog niet begrepen zijn. In de bouwkosten zijn begrepen die voor een centrale T.V.- antenne voor het complex. Wij stellen U voor rijksvoorschotten ingevolge de Woningwet aan te vragen voor de financiering van de woningen en om een jaarlijkse bij- drage uit 's rijks kas te verzoeken op grond van de bijdrageregeling wo- ningwetbouw 1950. Het komt ons gewenst voor het huurincassokantoortje en de opslagruimte, welke noodzakelijk zijn voor het beheer en de exploi- tatie van de woningen, in deze aanvragen op te nemen. De stichtingskosten worden geraamd als volgt: voor de woningwetwoningen, het kantoor en 1 opslagruimte: grondkosten f 634.608, bouwkosten f 2.530.332,

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 15