82 2e afd. 25 juni 1964 DERDE WIJZIGING ALGEMEEN AMBTENARENREGLEMENT Aan de Raad, Het Algemeen Ambtenarenreglement behoeft op een aantal punten wij- ziging. Ter toelichting op deze wijzigingen merken wij het volgende op. In de eerste plaats dienen de artikelen 14, le lid, 31, 2e lid en 3e lid, 44, 4e en 6e lid, 104, 3e lid, en 112, 2e lid, te worden gewijzigd in verband met de per 1 januari 1963 ingevoerde Kindertoelageregeling Overheidsper- soneel en de Algemene Kinderbijslagwet. Deze wijzigingen zijn opgenomen onder de punten I, VI, VIII, XIII en XIV van bijgevoegd ontwerp-besluit. In verband met de voorgenomen overschakeling van week- naar maand- salarissen, waarvoor wij U een afzonderlijk voorstel doen toekomen, die- nen eveneens enkele bepalingen van het Algemeen Ambtenarenregie'ment te worden gewijzigd. Deze wijzigingen betreffen de artikelen 17, 3e lid, 18, 3e lid, 19, 4e en 5e lid en 28, uitgewerkt in de punten II, III, IV en V sub b van bijgaand ontwerp-besluit. Door de algemene salarisverhoging, welke per 1 januari 1964 heeft plaats gehad hebben wij gemeend U te moeten voorstellen de vergoeding voor de thuiswachtdienst meer in overeenstemming te brengen met de nieuwe salarissen. Een daartoe strekkende verhoging van deze vergoedin- gen is nader uitgewerkt in artikel 28, le lid (punt Va van bijgevoegd ontwerp-besluit) Voor wat de voorgestelde wijziging van artikel 103, 2e lid (punt XII) betreft merken wij op, dat in de praktijk meermalen de behoefte is ge- voeld om personeel, dat om ontslag verzoekt wegens aanvaarding van een andere overheidsfunctie, langer dan 2 maanden in dienst te houden. Vele andere gemeenten houden vaak een ontslagtermijn van 3 maanden aan, zodat onze gemeente bij de voorziening in vakatures dan in het nadeel verkeert. Ook het Rijk kent voor zijn personeel een maximale ontslagter- mijn van 3 maanden. De hierboven niet genoemde wijzigingen hebben ten doel de tekst van het Algemeen AmbtenarBnreglement duidelijker leesbaar te maken en eventuele twijfel omtrent de toepassing uit te sluiten. Deze wijzigingen behoeven naar onze mening geen verdere toelichting. Resumerende stellen wij U voor tot wijziging van het Algemeen Ambte- narenreglement over te gaan door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit. De op deze wijziging betrekking hebbende circulaires, alsmede het ad- vies van de eommissie van overleg voor het gemeentepersoneel, liggen voor U bij de stukken ter inzage. Heemstede, 17 juni, 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 27