87 4e afd. 25 juni 1964 AANKOOP GKOND TEN ZUIDEN VAN DE KIVIERENBUURT Aan de Raad, De gemeente Amsterdam is bereid aan onze gemeente voor een bedrag van f 80.000,te verkopen het voormalige filterterrein van de Gemeente- waterleidingen Amsterdam, groot 3.27.80 ha, gelegen ten zuiden van de Rivierenbuurt en ten oosten van de Leidsevaart, met de daarin aanwezige waterleidingbuizen en fundamenten van kelders enz. alsmede 6 waterlei- dingzinkers in de Leidsevaart. De buizen en verdere constructies zijn tot 1,50 m. beneden N.A.P. van het terrein verwijderd. Het perceel, dat thans in het uitbreidingsplan in hoofdzaak een agra- rische bestemming heeft, zal voor velerlei doeleinden kunnen worden benut. Gelet op genoemde bestemming is het geenszins uitgesloten, dat, indien later tot aankoop van het terrein wordt overgegaan, hoge vergoedingen voor schade wegens verplaatsing of afbraak van intussen gebouwde kassen moeten worden betaald. Wij achten aankoop op dit moment derhalve in het belang van de ge- meente. Aangezien wij ook de koopprijs alleszins aanvaardbaar achten stellen wrj U voor in het belang van de volkshuisvesting tot aankoop van het terrein met buizen, fundamenten en zinkers te besluiten. Het voorlopig koopcon- tract en de kaarten, waarop het terrein en de zinkers zijn aangegeven, liggen ten raadhuize voor U ter inzage. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 juni 1964; met het advies van de commissie voor het grondbedrijf BESLUIT: a. burgemeester en wethouders te machtigen op de grondslag van de be- palingen en voorwaarden, genoemd in de desbetreffende voorlopige koopakte in het belang van de volkshuisvesting voor de gemeente van de gemeente Amsterdam aan te kopen een perceel grond, gelegen ten zuiden van de Rivierenbuurt en ten oosten van de Leidsevaart, groot 3.27.80 ha., kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie B, no. 7581, zoals dit op bijbehorende tekening no. 30005.2. in rode kleur is aangege- ven, met de daarin aanwezige waterleidingbuizen, fundamenten van na- filters, kelders, putten en gebouwen, alsmede zes waterleidingzinkers in de Leidsevaart met de daarbij behorende leidinggedeelten in de Leid- sevaartweg tot aan de huidige kadastrale grens van het aan de ge- meente Amsterdam in eigendom toebehorende terrein, welke op de bij- behorende tekening nr. 27841.0. resp. in zwarte en rode kleur zijn aan- gegeven, voor de som van f 80.000, b. de krachtens het bepaalde sub a verworven grond in te brengen in het Grondbedrijf voor de koopsom met de verder op de aankoop vallende kosten. Heemstede, 17 juni, 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De ^ecretaris, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 juni 1964. is, 'tter,

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 39