89 4e afd. 25 juni 1964 BETEGELING EN INKICHTING SPEELTEKREINEN TUSSEN GLIPPER DREEF EN Dr. J. R. THORBECKELAAN Aan de Raad, In Uw vergadering van 20 december 1963 is besloten een krediet be- schikbaar te stellen voor de aanleg van open speelgelegenheden in de In- dische-buurt en bij de Provinciën-buurt. In verband met de voorgenomen herziening van het uitbreidingsplan Provinciën-buurt is de aanleg van een speelgelegenheid hier uitgesteld. Intussen heeft de speeltuincommissie enkele verdere suggesties gedaan om aan de grote behoefte aan open speelgelegenheden voor de jeugd te voldoen. Vanzelfsprekend hebben die delen van de gemeente de grootste aandacht, waar veel jonge gezinnen wonen, waaronder de buurtschap „De Glip". Tussen de vijf woningblokken aan de westzijde van de Glipper Dreef zijn ruimten opengehouden speciaal met het doel te voldoen aan de vraag naar veilige speelruimte voor de kleinere kinderen nabij de woningen. Die ruimten beantwoorden geenszins aan het gestelde doel: of er zijn talrijke plassen en poelen of - bij droog weer - is het er zo stoffig en vuil dat men er de voorkeur aan geeft de kinderen in huis te houden. Betegeling van de speelveldjes wordt daarom noodzakelijk geacht. De speeltuincommissie acht het vervolgens zeer gewenst, dat enkele, voor de kleinere kinderen geëigende, speelwerktuigen worden geplaatst. De gedachten gaan uit naar plaatsing van in totaal: 3 grote zitbanken zonder leuningen, 4 kleine zitbanken zonder leuningen, 5 duikelrekjes, 3 speeltoestellen en 2 kleine zandbakken voor de kleinsten. Het genoemde materiaal is zeer degelijk van constructie en vergt hoegenaamd geen on- derhoud. De kosten van het betegelen van de vijf binnenterreinen zijn begroot op 8795,en die van aanschaffing van speelwerktuigen en de verdere in- richting op f 6370, Met de speeltuincommissie zijn wij van mening, dat met het uitvoeren van de genoemde voorzieningen een behoorlijke en veilige speelruimte voor de talrijke kinderen dezer buurtschap wordt gecreëerd en dat daar- mede in een grote behoefte wordt voorzien. Wij stellen U daarom voor, door vaststelling van bijgevoegd concept- besluit, voor dit doel een krediet van 15.165,beschikbaar te stellen. Ten raadhuize liggen voor U ter inzage een gespecificeerde begroting en een tekening, waarop de te treffen voorzieningen en de plaatsing van de speelwerktuigen zijn aangegeven. Heemstede, 17 juni, 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 43