106 2e Afd. 27 augustus 1964 OVERSCHAKELING VAN WEEK- OP MAANDSALARISSEN. Aan de Raad, Ter gelegenheid van de behandeling in de raadsvergadering van 25 juni j.l. van ons voorstel tot het toekennen van een overbruggingsuitkering in verband met de overgang van week- op maandsalarissen zegden wij toe de toekenning van één week extra-salaris aan die personeelsleden, die in januari van dit jaar in een funktie werden ingepast, opgenomen in salaris- klasse IV of VI der bezoldigingsregeling voor de ambtenaren op jaar- salaris, en die voorheen werden gesalarieerd volgens respectievelijk de salarisgroepen VII en VIII voor de ambtenaren op weeksalaris, nog nader te zullen bezien. Wij kunnen U hieromtrent thans het volgende mededelen. Zoals wij in ons hierboven aangehaald voorstel reeds releveerden heeft de Minister van Binnenlandse Zaken in een circulaire van 28 juni 1960 medegedeeld tegen toekenning van één week extra-salaris bij overschake- ling van week- op maandsalarissen geen bezwaar te hebben. Kennelijk heeft de bewindsman geen aanleiding gevonden ter gelegenheid van de hierboven bedoelde automatische overgang naar de salarisklassen IV res- pectievelijk VI der jaarwedderegeling voor de ambtenaren op 1 januari 1964 deze circuiaire van toepassing te verklaren. Hiervoor bestond wellicht minder aanleiding nu de salarissen van de betrokkenen op die datum een verhoging ondergingen van respectievelijk 20%% en 24%% al naar ge- lang zij in klasse IV of VI geplaatst werden. Deze verbetering ging ook uit boven de gemiddelde salarisstijging van de salarisgroepen I t/m VI, welke 18%% bedroeg. Het verschil met hen, die ook vôör 1 januari 1964 reeds volgens de salarisklassen IV en VI bezoldigd werden is nog groter. Deze laatsten toch gingen op genoemde datum niet meer dan 15 in salaris vooruit. Daarenboven zullen zij, die nu een bezoldiging zijn gaan ontvangen volgens de salarisklassen IV of VI der jaarwedderegeling op 1 januari a.s. de laatste fase van de gedifferentieerde salarisverhoging deelachtig worden, hetgeen andermaal een voordeel van 2 der wedde betekent ten opzichte van hen die in de salarisgroepen I t/m VI zijn on- dergebracht en daarvoor niet in aanmerking komen. De overbruggingsuitkering van één week salaris is uitsluitend bedoeld om hen, die door de overgang van week- op maandsalaris in financiële moeilijkheden dreigen te geraken, tegemoet te komen. Van dergelijke moeilijkheden is noch aan ons, noch aan de hoofden van dienst noch in de overleginstanties, hetzij door betrokkenen, hetzij door de vertegenwoordi- gers van hun organisaties mededeling gedaan. Op grond van het voren- staande was daarvoor wellicht ook minder aanleiding. Zouden zich echter dergelijke moeilijkheden hebben voorgedaan dan zouden wij ongetwijfeld in enigerlei vorm de helpende hand geboden hebben. De overgang van week- op maandsalarissen is uiteraard belangrijk moei- lijker wanneer deze niet gepaard gaat met een salarisverbetering. Daarbij doet het er naar onze mening weinig toe of een dergelijke verbetering toevalligerwijs een half jaar vôör deze overgang tot stand kwam, zolang het betrokken personeel deze overgang niet heeft kunnen voorzien. In dit geval hebben wij dan ook niet geaarzeld toepassing te geven aan de mogelijkheden door bovengenoemde ministeriële circulaire geoperd.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 15