111 4e afd. 24 september 1964. worden voor gas, water en elektriciteit geraamd op respectievelijk 11.500,f 22.000,en f 10.000,derhalve in totaal op 43.500, In de destijds door de Minister van Verkeer en Waterstaat verleende vergunningen voor het hebben van voetpaden, leidingen enz. is bepaald, dat wanneer de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat wijziging in plaats of samenstelling van de werken in het wegbelang nodig acht, de houdster der vergunning verplicht is de wijziging uit te voeren, zonder aanspraak op schadeloosstelling te kunnen maken. Rijkswaterstaat staat in verband met deze bepaling op het standpunt, dat zowel de kosten van trottoirversmalling als die van het vernieuwen van de riolering en het verleggen van kabels en leidingen voor rekening van onze gemeente dienen te komen. Wij hebben Rijkswaterstaat in verband met het feit, dat de wegverbete- ring in het belang van het hoofdzakelijk interlokale verkeer geschiedt en het plaatselijk belang hierbij zeer gering is, verzocht te bevorderen, dat de kosten van de trottoirversmalling voor rekening van het Rijk worden genomen en dat in de kosten van vernieuwing van de riolering en ver- legging van leidingen en kabels een rijksbijdrage wordt verleend. Rijkswaterstaat kan onze opvatting, dat het gemeentebelang bij de wegverbetering maar betrekkelijk is, echter niet delen en is niet bereid te bevorderen, dat het Rijk de kosten geheel of gedeeltelijk betaalt c.q. een bijdrage verleent. Waar het bij Rijk en Provincie een algemene regel is, dat bij verbete- ringen aan wegen de kosten van verlegging van riolering, leidingen en kabels ten laste van het betreffende bedrijf komen, hebben wij besloten ons ten aanzien van deze kosten bij het standpunt van Rijkswaterstaat neer te leggen. Ten aanzien van de kosten van de trottoirversmalling, welk werk toch op initiatief van de wegbeheerder, tevens eigenaar van de weg, tot stand komt, blijven wij echter van mening, dat het Rijk de kosten behoort te dragen. Aangezien Rijkswaterstaat op korte termijn tot de wegverbetering zal overgaan en vorengenoemde werkzaamheden alsdan voltooid moeten zijn, hebben wij de directeur der Gemeentebedrijven tot uitvoering der nood- zakelijke werkzaamheden gemachtigd. Intussen zijn ook de werkzaamheden aan riolering en trottoirs in op- dracht van Rijkswaterstaat aangevangen. Onder mededeling, dat de desbetreffende stukken ten raadhuize voor U ter inzage liggen, stellen wij U voor ons de voor de vernieuwing van de riolering en de verlegging van leidingen en kabels voor gas, water en elek- triciteit benodigde kredieten, respectievelijk groot f 28.000,11.500, 22.000,en 10.000,ter beschikking te stellen en daartoe het besluit vast te stellen, hetwelk U hierbij in concept wordt aangeboden. Heemstede, 16 september 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 10