114 2e afd. 24 september 1964. UITKERING AAN GEMEENTEPERSONEEL IN VERBAND MET NACALCULATIE „TREND" 1964. Aan de Raad, In een circulaire van 1 september j.l., no. AB 64/U 1670 deelt de Minis- ter van Binnenlandse Zaken mede, dat uit de op dit tijdstip ter beschik- king staande gegevens is gebleken, dat de per 1 januari 1964 ingegane algemene salarisverhoging voor het overheidspersoneel is achtergebleven bij de loonontwikkeling in het bedrijfsleven. Blijkens de zogenaamde na- calculatie is er in de waarnemingsperiode een loonstijging van 14,6 geweest met als ingangsdatum 21 januari 1964, hetgeen, wanneer 1 ja- nuari als ingangsdatum wordt genomen, voor het rijkspersoneel over het jaar 1964 13,8 behoort op te leveren. Aangezien per 1 januari j.l. aan het rijkspersoneel reeds een verhoging van 10 is verleend, zal over 1964 nog een suppletie moeten worden toegekend van 3,5 van het (reeds met 10 verhoogde) salaris. Het ligt in de bedoeling deze suppletie te reali- seren in de vorm van een uitkering-ineens en deze tegelijk met het salaris over de maand september uit te betalen. De Minister nodigt de gemeentebesturen uit voor het personeel in dienst der gemeenten overeenkomstige voorzieningen te treffen. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden heeft in een circulaire van 11 september j.l., no. 556 de aangesloten gemeenten geadviseerd zich aan de voor het rijkspersoneel getroffen regeling te conformeren. De beide hierboven aangehaalde circulaires zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor aan het verzoek van de Minister van Binnenlandse Zaken te voldoen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 16 september 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 17