110 4e at'd. 24 september 1964. TOELICHTENDE BESCHBIJVING behorende bij de partiële herziening XLVI N van het uitbreidingsplan der gemeente Heemstede, regelende de bestemming in onderdelen van het terrein ten noorden van de Bernard Zweerslaan. Het onderhavige terrein wordt begrensd door de Bernard Zweerslaan, de Johan Wagenaarlaan, een in het verlengde van de Wagnervaart te graven vaart en het Heemsteeds Kanaal. De bestemming van dit terrein is thans geregeld in de partiële herzie- ning van het uitbreidingsplan, aangeduid als herziening XLVI H, vast- gesteld bij raadsbesluit van 28 mei 1959, no. 81. Deze voorziet in een half-open bebouwing met maximaal 8 woningen aaneengebouwd, alsmede in de bouw van 3 gebouwen voor bijzondere doel- einden en een drietal garageboxen. Een deel van het in de herziening begrepen terrein is inmiddels gereser- veerd voor de stichting van een algemeen bejaardencentrum. Een ander terrein voor een dergelijk centrum is in deze gemeente niet beschikbaar. Daar het voor het bejaardencentrum gereserveerde terrein in het uit- breidingsplan is bestemd voor de bouw van twee gebouwen voor bijzondere doeleinden en een aantal woningen, is herziening van het plan noodzake- lijk. Als gevolg van de opneming van het algemeen bejaardencentrum moest het stratenbeloop in het ontwerp-herzieningsplan worden gewijzigd. Het aantal woningen, dat binnen het plan kan worden gebouwd, is op 30 gesteld. In het bestaande plan bedraagt dit aantal 64. In het bestaande plan zijn twee woningtypen ontworpen; in het ontwerp is afgezien van de bestaande woningen aan de Johan Wagenaarlaan één type opgenomen. De inhoud der woningen kan zich bewegen tussen 275 m3 en 400 m3. Het ontwerp voorziet bovendien in de bouw van 34 garageboxen. Evenals in het bestaande plan is in het ontwerp voorzien in een moge- lijkheid voor uitbreiding van de bestaande Prinses Beatrixschool. In verband met de situering van het bejaardencentrum is afgezien van het doortrekken van de Wagnervaart naar het Heemsteeds Kanaal. Behoort bij raadsbesluit van 24 september 1964, no. 110. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 3